21. března 2018
Články Minimalizovat

Aktuální články | Kategorie | Hledat | Syndikace

15. února 2017
Report z Pokémon League Challenge v Černém rytíři - 4. 2. 2017
Autor: rasik8 @ 10:44 :: 864 Přečtení :: 2 Komentáře :: :: Recenze
 

League Challenge Praha – Černý Rytíř

 

Zdravim všechny Pokémoňáky a Pokémoňačky u reportu z League Challenge, který se konal tuhle sobotu v Černym Rytíři. Jednalo se o poslední turnaj v aktuálním formátu, tedy před vydáním Sun and Moon. Na turnaj přisli víceméně všichni, co aspoň trochu tušej (kromě Onixe, ten vynechal). Kopul zaspal, takže dostal gamelost do prvního kola, aby se víc snažil a měl motivaci XD

Už delší dobu sem byl rozhodnutej pro Speed Darkraie. Jenom sem nevěděl, jestli mám vzít verzi s Garbodorem nebo bez Garbodora. Každá má svoje plusy a mínusy a začal sem teda s verzí s Garbodorem.

Na páteční rytířské lize jsem začal testovat live svůj deck a zjišťuju, že je akorát pomalej a Garbodor mi stejně nepořeší matchupy, který sem očekával nejvíc. Nakonec sem dal na Patričkovu radu „Py*o, toho Garba nehraj, stejně Ninje zabijes tak jako tak a Volcány nikdo hrát nebude“. Nutno říct, že rozhodnutí se ukázalo jako správný, takže díky Patriku XD

Ráno začalo klasicky ranní hygienou a hurá do Mekáče na trojitý snídaňový menu…chci říct, na sraz s ostatníma :D Počkám si až Honza Goetz si svoje trojitý snídaňový menu opravdu dá a vysockuju zmačkanou účtenku…ideální materiál na decklist XD holt trolling na Jindru musí bejt :D Po napsání listu zjišťuju, že mám 61 karet, takže sem musel jednu vyhodit. Odnesla to Olympia :D.

V rytíři už bylo celkem hodně lidí, takže se zaregistruju a mezitím tradujeme karty a vymejšlíme OP strategie se Sun and Moon. Jindra po chvíli ukončí registraci, řekne info s organizaci turnaje a vyvěsí pairingy.

Turnaj se hrál na 5 kol a pak TOP4. Moje zkušený hry vypadaly cca následovně:

Swiss

1.       Martin Vogel – Houndoom Mill

Proti Houdoomum to je imo celkem v pohodě matchup (Onix říká, že ne, ale proti Onixovi sem nehrál XD), stačí jen nemít úplně nejhorší start. Tim, že nehraju speciálky, tak je soupeř odkázanej jenom na Grunta a Crushing hammery. Můj plán je mít OBW Khalifu (Yveltal XY) ve předu a nabíjet jednoho Darkraie ex milionem energií a pak zabíjet všechno na ránu. S mym buildem se to zdá easy, tak deme na to.

První hru k velkému potěšení soupeře samozřejmě začínám s Hoopou, Ultraballem najdu OBW Khalifu, vytočim Elixirem energii a hraju Sycamore, líznu Darkraiie a pár energií a Lanko. Díky tomu stáhnu hoopu a můžu zvesela oblivion wingovat. S floatem na ruce čekám abychm mohl stáhnout, až v situaci kdy budu moct dávat OHKO. Tohle vyšlo dobře, pomohlo tomu i to, že soupeři nepadlo ani na jeden hammer.

Deme na druhou a mám podstatně lepší start, bohužel tady soupeři padlo zase pro změnu na všechny hammery :D, nakonec vytočim dost energií a o kolo o kartu a o damage mi to vyjde.

1-0-0

2.       Patriček Bartošovič – Quaza/Jolteon

Quaza je imo dost střední matchup, hraju hodně exů, on bere odměny rychlejc a hlavně patrik už ten deck párkrát hrál, takže trochu tuší a tbh tenhle matchup nahranej fakt nemam :D

První hra je dle očekávání – prohrávám flip a i kdyz to vytočim celkem dobře, tak Patrik ukazuje dost všeho na to, aby mě zabil.

Druhou začínám a mám celkem good setup a přenechávám kolo, načež Patrik jede jak drak a pak si uvědomí, že zahrál dva supportery za kolo a scoopuje.

Deme na třetí, kterou jsme nestihli dohrát a tenhle pro mne (zatím) nevyhratelnej matchup zkušeně upotim na taktickou plichtičku do druhýho kola XD

1-0-1

3.       Honza „Bart“ Bartoš – M Mewtwo/Garbodor

Patrik říkal, že tenhle matchup je pro mne good, tak prostě musel bejt good :D tbh ani pořádně nevim můj game plan. Prostě nabít co nejvíc energií a když můžu toho mewtwo zabít na ránu tak to udělám a když ne, tak asi chci přitahovat něco na benchi XD

První hru mám stabilní start, Honzovi to přijde spíš dost hrozně a easy vyhrávám. Není důvod se moc rozepisovat.

Ve druhý už Bart ukazuje mnohem lepší setup, kdy mi ukazuje takový ty rákosnický parádičky jako jít dopředu s holym mewtwo, topdeckne spirit link, M Mewtwo, dvě Turba a energii z ruky. Nic příjemnýho XD. V jedný chvíly nezapočítám rezistenci a uklidím Darkraie do hrobu, naštěstí to zjišťujeme dost brzo, aby nebyl problém to vrátit. Tahle missplay by mne asi stála hru. Bart potom udělá missplay taky a ta mu hru reálně prohrává. Nicméně mi ukázal pár fakt moc pěknejch playů hodnejch rákosnický reklamy.

2-0-1

4.       Martin „Kappáč“ Bělohlávek – Mirror Mirror (Speed Darkrai)

Mirror je nuda téměř vždycky a tady to platí dvojnásob. Tady to má tu výhodu, že s Kappáčem se dá dobře trashtalkovat, takže to takova nuda zas není XD. Většinou je ten matchup o tom, kdo vytočí víc elixírů a kdo má co prized.

První hra byla ale o něčem jinym. Tam mi Kappáč položil Parallel City a já sem si neprozíravě položil hoopu (což by bylo ještě ok) a pak dva Darkraie, takže sem neměl místo na Shaymina a OBW Khalifu. Bohužel za blbost se platí. I přes to ta hra byla celkem těsná a kdyby mi kappáč neukázal Lysandera FTW, tak bych ho zabil další kolo zpátky. Nevermind. Deme na další :D (BTW Na trolovačku sem hrál  na podložce ze starťáku (jo, na tý papírový), hraje se na tom hrozně debilně a štěstí mi rozhodně nepřinesla XD).

Druhá hra vypadá tak, že mám super start s laborkou a Kappáč scoopuje.

Třetí začínám s Darkraiem, vytáčim elixíry jako drak, ale nedokážu efektivně včas Darkraie v aktivu stáhnout, takže ztrácim dvě kola jeho nabíjenim. Kappáč dotahuje tempo a ke konci časovýho limitu vim, že tuhle hru nedokážu vyhrát (4 odměny, Kappáč má 2). Martin neprozřetelně vyložil OBW Khalifu bez energie, a ve druhym nastavenym ji přitahuju, což vyůstí v taktickou plichtičku do předposledního kola XD.

2-0-2

5.       Jindra Nepevný – Black Dragons

Takže win and in. Ne, plichta opravdu nestačí a prohra už obv vůbec ne XD prostě musim vyhrát.

Jindra si na mě celkem věřil, hrál sice silnější, ale míň stabilní verzi toho, co sem hrál já.

V první hře to mám celkem dost pod kontrolou, nevkládám zbytečně moc EXů, abych neposiloval Jindrova Saláma EX. I tak mi ale Jindra ukáže jeho sílu a zabíjí mi Darkraie. Přes to mi nedělá problém hru otočit (i když mi Jindra ukáže čtvrtej Float Stone, sorry jako, s tim sem nepočítal XD) a vše zakončuji když si na soupeřovo N na dvě karty potiahnu energii a Lanko FTW.

Ve druhý Jindru trochu míchnu (stabilita je svinská no), discarduju a přitáhnu Saláma a zabiju Pak už není problém Jindru dorazit. Takhle sem hru neměl pod kontrolou asi nikdy. Mám pocit, že sem mu nedovolil si vzít ani odměnu.

Jindra mne asi vážně nemá rád :D

S 3-0-2 postupuju z druhýho místa a v topce na mě čeká opět mirror s Kappáčem. Snad to teď pude aspoň o trochu líp než ve swiss…. Btw poustoupil ještě Dan Beringer s M Gardama a Patriček s Quazama. Míla byl smolně pátej… T_T XD

 

TOP4

Martin „Kappáč“ Bělohlávek – Mirror Mirror (Speed Darkrai)

Tady sme už nemohli hrát na ušmudlanou remízku. Tady šlo o všechno XD. Opět byla celá partie okořeněná hromadou trashtalku.

Jak se ukázalo z mojí analýzy tohodle matchupu výše. Vyhrává ten, kdo vytočí víc elixírů. Nechci spoilovat, ale Kappáč 3/8 já 7/8 :D.

Světe div se, ale vyhrávám flip. Začínám s Darkraiem, najdu Hoopu a hledám klasiku v podobě dalších Darkraiů a Shaymina. Točim elixíry jako drak a předávám kolo. Kapáč odpovídá víceméně stejně, jenom vytočí míň elixírů. Tim pádem nestíhá moje tempo a tim pádem po chvíli prohrává.

Ve druhý hře sice nemám tak libovej start jako v první, ale OBW Khalifa potočila randál energií a nakonec sem i tuhle hru relativně v klidu (v porovnání s naší partií ve swiss) vyhrávám. Takže sem celkem dost happy, že sem to takhle pěkně vytušil.

Druhý semifinále vyhrál Patriček a tak sme šli na taktickou pauzu na cigošku a hurá na finále.

Finále

Patriček Bartošovič – Quaza/Jolteon

Po strhující smršti excelentních playů, topdecků a skillu jsem nakonec Patričkovi podlehnul…dělám si srandu, splitli jsme finále, abychom Jindrovi Nepevnýmu staršímu ušetřili hodinu času a mohli sami jít jíst a hrát starej formát XD (btw asi bych ho stejně zabil, sorry jako… XD)

Po turnaji ještě pořešíme business s Dobim a za obdržené peníze se deme najíst do Číny naproti Rytíři. Zahrajeme ještě pár her starýho formátu (Worlds 2010). Kromě toho mi pak Kopul ukazuje, že ten matchup s Quazou není tak nevyhratelnej jak se zdalo :D

A nyní pěkně oldschoolově obligátní plusy a mínusy xD

+

Moje umístění

Trashtalk a trolling skrz celym turnajem, sorry jako…

Business s Dobim

-

obv nic XD

Deck byl hrozně libovej a asi bych ani nic neměnil, můžu jenom doporučit J. Takže se na Vás budu těšit na dalším turnaji (a možná i reportu), tentokrát už se Sun and Moon.


franckie

Jo a btw tady je můj vyvoněnej list:


Komentáře
Autor: Ferdo @ 15. února 2017 11:43
Nice!

Autor: ondris @ 15. února 2017 15:42
Dík zes zmínil můj skill of bubak xD jinak to byl nice week

Musíte být přihlášen pro posílání komentářů. Přihlásit se můžete zde

© 2016 PokemonGuru.czInformacni server pro hrace karetni hry Pokemon.Podmínky používáníProhlášení o soukromí