21. března 2018
Články Minimalizovat

Aktuální články | Kategorie | Hledat | Syndikace

27. března 2017
Vítězný report z League Cupu v Černém rytíři - 25. 3. 2017
Autor: rasik8 @ 16:36 :: 578 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Reporty z turnajů
 
Vítězný report z League Cupu v Černém rytíři - 25. 3. 2017

Zdravím všechny čtenáře.

V sobotu 25.3. se v Černém Rytíři uskutečnil League Cup. Na něj jsem vzal svoje oblíbené Mewtwoy s v poslední době důležitými Wobbuffety - list, který jsem hrál v Malmö.

V herně se sešlo tak moc lidí překvapivě zejména z nižších kategorií, že musely být stoly očíslovány a celý tento proces trval poněkud déle, než si všichni představovali.

V masterech bylo nakonec 28 hráčů a oblíbenou nebodovanou Top 8 a body jen pro první čtyři.

1. kolo - Ondra Kopuletý - Yvegarb/Tauros

Ondra hrál balíček, který z posledních velkých výsledků na světě docela vymizel. Když jsem po Sun and Moon proti Yvegarbu s Taurosem testoval, přišlo mi, že díky Taurosovi má teď naopak navrh Yveltal. Ale jak jsem poslední dobou moc netestoval proti tomuto balíčků, nějak jsem úplně zapomněl, že hraje Taurose a udělal jsem jednu klíčovou chybu a mohl jsem jednoduše na Ninja Boye prohrát. Ondra si ale vršknul Taurose, takže nemohl zahrát Ninja Boye a tak sem to trošku ulakošil.
Druhou vyrovnanou hru jsem zdárně dovedl do časového limitu, takže nebylo co řešit.

  


2. kolo - Jan Březina - Yvegarb

Hmm… zase… Bohužel pro Honzu mi za obě hry ukázal asi 1 Sycamora, tak jsem nějak vyhrál no…

3. kolo - Jindra Nepevný - Rainbow Deciplume


Toto je balíček, který vyhrál Malmö vedený vítězem i předchozího evropského Regionals. Někteří tvrdí, že je to dobrý balíček, jiní že je Goncallo Ferreira lakoš a někteří odvážní dokonce říkají, že jsou jeho úspěchy o stackingu, ale to ať soudí jiní, ne já.
Nicméně zpět k turnaji. Jindra hrál přesný list Ferreiry, takže obsahoval pár Lugií, Espeona EX, Beedrila a Jolteona.
První hru začal Jindra, já toho moc neměl ani přes Wobbuffeta vepředu a tak jsme šli na druhou, kde jsem taky nic neměl, ale pak se nějak nakonec stalo, že Jindra dostal do hry jen jednu sovu a nějak jsem vyhrál.
Třetí byla ok, ale pak jsem v důležitém momentu missnul z 13 karet jakoukoliv energii, což mi asi hru prohrálo.

4. kolo - Martin Bělohlávek - Gyarados

Odvážný pick do mety plné sov, což tedy ale asi neplatí pro českou metu tak moc, jako pro světovou, který jsem původně také zvažoval.
Nikdy jsem to netestoval, ale zdá se, že Espeonův GX útok může být poměrně solidní odpovědí v tomto match upu. Ale musí se to zahrát správně. To jsem já ale bohužel neudělal. Naštěstí obě hry měl Martin jednoho kapra prized, takže mi nemohl střelit na ránu Espeona nebo Mewtwoa a k tomu jsem v první hře snad neviděl ani útok. Tak jsem nějak vyhrál obě hry no.

5. kolo - Patrik Holler - Decidueye/Espeon GX

ID. V Malmö jsem to skoro zabil, kdybych nemisplayoval, ale tady jsem to asi hrát nepotřeboval.

Top 8

Tomáš Just - Straight Darkrai

Tento match up je asi o trošku horší pro Mewtwoy, je toho potřeba hodně velice rychle, kdežto Darkrai je poměrně v klidu a pomalu si nabíjí a i když nehraje kladiva, má několik výhod. K tomu ještě jsem hrál s Tomem, který moc chyby nedělá…
První hru začal Tomáš s Hoopou, ale já nic neměl a tak jsem za pár minut prohrál.
Druhou hru začal Tomáš s Hoopou a nějak se mi ji podařilo dovést do vítězného konce, což bylo nejspíš způsobeno mým T2 Lysandre 110 do Darkraie. Nicméně jsem ani jednou nepoužil Damage Change, který je asi jediný trik pro Městský, jak “konzistentně” tradovat 2shoty. A ještě jsem divně použil Divide GX na malého Yveltala, na 7. prizu.
Třetí hra byla jedna z mých nejintenzivnějších her poslední doby, tedy její konec. Malého Mewtwoa jsem do hry dostal asi T5, takže jsem u stolu seděl dlouhou dobu znechucen, že pojedu domů bez jakýchkoliv bodů, což není snem nikoho. Nějak jsem přestal hlídat čas.
Zahrát jsem jednu hezkou play po Nkú, po kterém toho Tomáš moc neměl. Kolo na to jsem přitáhl Lysandrem Yveltala s FFB bez energie a dal jsem Divide GX svým jediným útočníkem ve hře a vzal jsem si 2 odměny za nějakého Darkraie. Espeon měl na sobě 130 zranění, takže ho mohl zabít jen některý z dalších Darkraiů. Tomáš ale Yveltala nijak nemohl stáhnout a já si z prizek vzal něco jako Mewtwo, Spirit Link a v Tomášově kole po Oblivion Wing 40 padl čas. Já měl teď mnoho možností, na odměny to bylo 4:4. Nakonec jsem se rozhodl pro Mewtwo DCE, retreat, pass s tím, že když Tomáš nevezme odměnu, což mohl jen přes referát Lysandre, tak si jednoduše najdu M Mewtwoa a zabiju Yveltala vepředu v posledním nastaveném kole.
Tomáš ale stáhnul a dál Lysandra a já musel Ultra Ballem pro Shaymina, abych si líznul svého Lysandra. Já si ho líznul OBV a teď šlo o to, aby Tomáš neměl Lysamdra a energii. Naštěstí pro mě měl jen Lysandra, přitáhl mi Holou a já ji v dalším kole stáhnul a vyhrál jsem.

Top 4 - Jindra Nepevný - Rainbow Decidueye

Začal jsem a to ještě s Wobbuffetem, takže všechno bylo hezké, Jindra mi dal ještě prizku navíc, protože se Shaymin může hrát přes Wobbuffeta, takže izy.
Druhá hra byla zajímavější, kdybych nedostal 2 odměny za prize penalty, asi bych ji nevyhrál, ale Wobbuffet si nakonec i zaútočil a hezky mi to vyhrál.

Finals - Patrik Bartošovič - Quaza Jolteon

S výsledkem 40 bodů jsem byl již tak velmi spokojen, teď už to mohla být jen taková třešnička na dort.
První hra nebyla hra, Patrik zaútočil s Dragonitem, se kterým začal a já si obv na Trainers’ Mail líznul Link a donknul jsem ho.
Druhá hra byla trošku zajímavější. Patrik měl poměrně špatnou konstelaci Puzzlí a DCEček v prvních 20 kartách, řekněme. Takže musel přikládat k Shayminům. Já jsem byl docela rychlý a rozhodl jsem se investovat do jednoho M Mewtwoa s 5 energiemi, abych vzal 4 prizy (Jolteon, Lysandra malá Quaza s DCE), a že poslední dvě odměny vezmu na 2 rány 2 Mewtwoy.
Dostal jsem Nko na 2 a přišla mi energie, Sycamore a pak ještě něco, takže jsem dal Shatter Shot 30, že pak zabiju za 190 posledním M Mewtwoem. Ale neměl jsem jiného Supportera než Nko a Lysandra, takže jsem musel na pána z Nka na 2 další kolo líznout po přiložení DCE a vyvinutí na Megáče Mega Turbo, což se mi povedlo a vyhrál jsem.

Tak po Malmö, kdy jsem chtěl skončit, jsem se vydal na turnaj a vyhrál ho, což je dobrý pocit, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

Ondra Š.

Komentáře
Nyní zde nejsou žádné kometáře. Buďte první!
Musíte být přihlášen pro posílání komentářů. Přihlásit se můžete zde

© 2016 PokemonGuru.czInformacni server pro hrace karetni hry Pokemon.Podmínky používáníProhlášení o soukromí