21. března 2018
Články Minimalizovat

Aktuální články | Kategorie | Hledat | Syndikace

5. května 2017
Report z prerelease Pokémon S&M: Guardians Rising
Autor: rasik8 @ 14:47 :: 603 Přečtení :: 2 Komentáře :: :: Reporty z turnajů
 

 

Report z Preleasu Sun and Moon 2 Guardian Rising v ČR 29. 4. 2017

 

 

     Nu což. Tož jsem se rozhodl po zatraceně dlouhé době napsat report z turnaje, však se mne na to už ptalo poměrně dost hráčů, jestli nějaký report zase spáchám. Nakonec jsem přece jen neodolal. Poslední jsem psal tuším v roce 2014. Bych potěšil ty, kteří mé dřívější reporty z blahých dávných dob Pokémonu ještě kupodivu pamatují, pojal jsem jej v tehdejším tradičním duchu. Navíc ten report píšu po sobotě s jistým časovým odstupem, takže mi pls promiňte trochu té básnické licence. Tady ho máte:

     Onoho ponurého sobotního rána jsem po zazvonění budíku už coby osoba starší z postele lezl poněkud obezřetně, abych náhodou nedostal do pravé nohy křeč jako rána předchozího. Učinil jsem svou ranní hygienu, hodil na sebe přijatelný ohoz, vzal do pazour ruksak s albem, energiemi, obaly, damagy a nějakým proviantem. Udělal jsem rodince pápá a vesele hopkoval na autobusové nádraží směr Praha.

     Původně jsem plánoval, že v buse ještě budu spolucestující příjemně rušit svým hlasitým monotónním chrápáním, leč, světe div se, nestalo se tak. Klasicky: „Pane doktore, Vy jste se zase kochal!“. Bodejť ne. Kromě krás přírody pozorovaných z okna jsem se kochal pohledy i na několik poměrně vnadných dívčin a dam, jedoucích v buse též. Ba i zrzka byla přítomna. Co více jsem si mohl přát, že?

     Po vskutku uspokojivé jízdě do Prahy jsem s elegancí sobě vlastní vykráčel z busu. Maje v mysli blížící se radostnou událost, čili Prelease, jsem vzal krtka přes Můstek na Florenc. Hlad mne popoháněl tak, že jsem si zapomněl koupit sobotní Junge Front.

     Inu, kam asi směřovaly mé ladné kroky vedené hlasitě se ozývajícím žaludkem, že? Do Mc Donaldu jako vždy před turnajem. A jako vždy … Trojité snídaňové Menu toast se šunkou a sýrem a bramboráčky a tři kávy. V klidu jsem se cpal, a jak říká Cimrmann, vše jsem z povzdálí sledoval. Bezdomovci naštěstí seděli venku, nikoliv uvnitř, takže celkem pohoda. Postupně se v Mc Donaldu objevilo pár podobně jako já dalších natěšených boyů, směřujících tamtéž, co moje maličkost. Téma jednání všech bylo nabíledni: co tak nejlépe otevřít za karty a hlavně co nejvíce GXů.

     Po nějaké době jsme se začali trousit jako Švábi na pivo do Černého rytíře. Postupně docházeli další a další. Dle předregistrace nás mělo hrát čtyřicet šest. Někteří z předregistrovaných nedorazili, za ně nastoupili přišedší náhradníci. Old Jabba tedy do kompu zařadil pět Juniorů, deset Seniorů a Dvacet devět Masterů. Herna plná, dost omladiny – pro komunitu dobré. Organizátor jako vždy již zmíněný Old Jabba, dva judgeové – Onix a Vlasta. Následoval obvyklý předturnajový proslov všech tří, který si všichni přítomní hráči včetně rodinného doprovodu mladších, zejména nových hráčů, pozorně vyslechli.

 

     Rozdaly se krabičky a boostery, hráči měli povoleno stavět každý svůj deck a  měli za povinnost napsat také decklist. Ten pak každému hráči vždy jeden z judgeů porovnal s deckem, který museli mít hráči srovnán přesně dle decklistu. Takže když byl všem zkontrolován na začátku decklist a obsah decku, bylo vše O.K.  a mohlo se pokračovat dále. Junioři a Senioři měli pět kol, Masteři šest. Bylo rozlosováno. Já nastupoval do hry s třemi jedno vývoji z traviššky (2x Lilligant  a 1x Trevenant), pod tím čtyři basicy, pak 3-2-4 wasser, ty Stage 2 byly 3x Vanilluxe a 1x Wailord, 9 vodních energitek a 6 travních, zbytek trenéři. Nenadfratoval jsem žádné GXo, kvůli čemuž jsem tiše plakal. Leč bylo mi to platné jako sáňky v létě.          

  

1.      kolo: Petr Alexi Panský – Pangoro, bezbarví, Tapu Lele GX

V první hře Petrovi v pohodě úřadovala proti mně Pangora. Vytáhl na mne, tuším i Tapu Lele GX, ale ani ho moc nepotřeboval, jen mne tím docela úspěšně strašil na benchi. Z mého upřímného výrazu, přesněji znechuceného obličeje plného chmurných obav z téhle karty, měl nelíčenou radost. Ani ty bezbarvé Pokémony nijak příliš nepotřeboval. Všechnu práci proti mně odvedla Pangora.

V druhé hře byl Petr poněkud milostiv, a Tapíčkem už mne ani nestrašil. Jen vesele vykládal a nabíjel Pangora. Ta mu v podstatě v pohodě stačila.

Ke svému dost nemilému překvapení jsem zjistil, že ten travní Trevenant je na Preleasu poměrně k ničemu, tedy pokud člověk příliš spoléhá na jeho první útok. Nedá se říct, že by mne napadlo nějak brzy, že má i druhý.

Škoda prohry v prvním kole.

0-2

 

2.      kolo: Zdeněk Švancara – Honchkrow, Pangoro

To jsou dneska lidi … Zase to zatracené Pangoro! O Dío … V první hře jsem si dával achtung pochopitelně na Pangoro. A převezl mne, hádejte kdo? Honchkrow. Jestlipak se tenhle darkness Pokémon bude hrát turnajově? Fakt je ten, že na Virbanku ho někdo chválil. No uvidíme. Každopádně jsem v první hře spíše přemýšlel, jak na Zdeňka ve hře příští, anžto ta první spěla poměrně rychle směrem k mé porážce.

Ve druhé hře jsem už měl celkem jasno, více vody do boje, více stahovat, dávat pozor na karty a jejich počet v ruce, stejně tak i v discardu. Vyplatilo se a bylo vyrovnáno. Netušili jsme, kolik času zbývá, takže jsme se Zdeňkem začali hrát třetí hru. Prelease je Prelease, tak se hraje a basta fidli. Tentokrát jsem pokračoval docela úspěšně ve své taktice z předchozí hry, deck šlapal, jak měl. Vanilluxové a Wailord 4ever! Vyhrál jsem třetí hru.

Sandokáán!

2-1

 

3.      kolo: David Janouch – Absol, Pangoro, voda

Těch Pangor už jsem měl plné zuby. No jenže Absol na Preleasu … Člověk pokud ho rychle nesejme, tak musí pořád stahovat … A nebo ale přijde o energie. Jak se to vezme. Na tohle jsem ovšem přišel až ve druhé hře, protože ta první byla páně Absolova.

Tak O.K. Druhá hra. Jako obvykle: pozor na Pangora, a snažit se co nejdříve dostat Absola. Naštěstí energií chodilo včas dost, takže Absol se brzy odporoučel. Byl jsem tedy spokojený, že jsem vyrovnal.

Jenže ta spokojenost byla fakt předčasná. Třetí hra, no. Jasně, říkám si, Pangoro a Absol, hlídat je. Přišel mi 60 HP vodní basic, nic jiného. David nahodil Delibirda, Professora Kukujovic a flip. Jaký asi? Fujtajbl …

Bohužel nic.

1-2

 

4.      kolo: Pavel Bednář – těžká směska: tráva, bezbarví, Oricorio (už ale nevím, jaké), Absol

Tedy na tu směsku to chodilo Pavlovi v první hře dost dobře. Byl jsem překvapený, že mu to chodilo i lépe než tentokrát mně. Podařilo se mu kupodivu z toho, co nyní na Preleasu dostáváme, postavit celkem slušné kombo. Když mu přijde hned na začátku Mallow, je jaksi bohužel vymalováno. A když není zrovna ideální možnost, jak rychle zlikvidovat Absola?

Druhá hra: co k ní napsat? Opakovala se situace z první hry. Prostě začíná přibývat více karet, které i na klasickém turnaji na začátku budou schopny určit rychle vývoj utkání. Nu což, aspoň to bude čím dál, tím víc zajímavější.

Ach jo.

0-2

 

5.      kolo: Darja Tomšů – Alolan Sharpedo, Weepinbell

V první hře mne nepříjemně překvapilo to Alolan Sharpedo. Té trávy jsem si moc nevšímal, jen jsem pečlivě sledoval, abych nevykládal vodu slabou na trávu. Darja měla tu vodní potvoru snad třikrát, takže neměla problém a první hru po nějaké době vyhrála.

V druhé hře jsem naštěstí rychle poznal, že není vždy pro hráče výhodou tu vodní potvoru stále střídat. Pomohla mi moje voda, opět účinkovali velmi slušně Vanilluxové a opatrně Wailord. Brzy bylo vyrovnáno.

Třetí hru už jsem měl v hlavě jasně srovnanou, deck chodil, jak měl, takže tato hra byla vcelku rychlá v můj prospěch.

 

Geronimóó!  

 

6.      kolo: Linda Hrdinová – Drampa, Machoke, Minior

Madonna mia … Ještě lepší kombo než měl Pavel ve čtvrtém kole. Díky Machokemu Lindy mi byly všechny útoky do benche k ničemu. Drampa si vesele nabíjel ostatní, a Minior – uff … To bude dobrá kartička v šutr deccích. V první hře jsem víceméně jen přihlížel, jak Linda má už po předchozích pěti kolech deck v pohodě v hlavě a v ruce. Ať jsem se ve hře snažil o cokoliv, nebylo mi to nic platné.

Pravda, v druhé hře jsem se pokoušel něco více vymyslet, ale … Linda měla zcela evidentně na vývoj druhé hry dávno utvořený názor. Sice jsem se hrou pokoušel její názor změnit, ale byla vskutku (jak by řekl Teal´c) neoblomná.

Tak po tomhle kole jsem si připadal poněkud zádumčivý, jako to říkal ten syn o svém otci se sekerou v legendárním dílu Studna z Majora Zemana.

0-2

 

     Njn … Dvě výhry, čtyři prohry. Je to k pláči, ale jen to přece jen Prelease, no. Dostal jsem na závěr jako všichni tři boostery, v nich konečně Metagross GX. Slabá náplast, ale co nadělám.

     Po turnaji jsem ještě dlouho seděl v Černém rytíři a rovnal nové karty. Prostě ordnung ist ordnung. Nedá se říct, že by bylo získáno mnoho dobrých karet.

     Byl pozdní večer (ne tedy ještě První máj), sebral jsem se a znaven jsem kráčel směr krtek na Můstek a pak na Veleslavín.

     Tentokrát jsem v busu po tom dni velmi rychle usnul a původně plánované ranní hlasité monotónní chrápání jsem si k potěše ostatních cestujících vynahradil teď. Jistě se jim moje vystoupení líbilo, protože když jsem z busu vystupoval, všichni si viditelně oddychli.

     Doma jsem jen podal hlášení, dostal večeři, učinil svou večerní hygienu a následně jsem konečně zaujal polohu ležícího střelce. Ani jsem nemusel dlouho počítat ovečky.

 

Plusy:

trojité snídaňové Menu toast se šunkou a sýrem a bramboráčky a tři kávy

hodně hráčů

částečné nastudování některých nových karet

 

Mínusy:

moje umístění

získané karty nic moc

 

 

Honza Goetz        

Komentáře
Autor: Pok Hanss @ 6. května 2017 11:46
Hlásím, že po po kole s Darjou tam zřejmě při kopírování článku sem vypadl před pokřikem výsledek 2-1.

Autor: Pok Hanss @ 6. května 2017 11:48
A sakra ... Sorry, koukal jsem se, a nenapsal jsem to já... Njn, nemoc ze skla ...

Musíte být přihlášen pro posílání komentářů. Přihlásit se můžete zde

© 2016 PokemonGuru.czInformacni server pro hrace karetni hry Pokemon.Podmínky používáníProhlášení o soukromí