21. března 2018
Články Minimalizovat

Aktuální články | Kategorie | Hledat | Syndikace

11. srpna 2017
Report z Pokémon Regionals v Liverpoolu - 29. - 30. července 2017
Autor: rasik8 @ 0:05 :: 335 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Reporty z turnajů
 

Report z Pokémon Regionals v Liverpoolu - 29. - 30. července 2017


Zdravím všechny čtenáře Pokemon-guru!

 

Rozhodl jsem se vás seznámit s mojí zkušeností z Regionals v Liverpoolu.

Po pár měsících hraní minulou sezónu jsem byl nucen skončit, protože moje výsledky na velkých turnajích byly více než otřesné. Rozhodl jsem se, že s Pokemony i přes svůj nastávající maturitní ročník neseknu, a zkusím zahrát alespoň první část sezóny.

Prvním velkým turnajem sezóny 2017/18 bylo Regionals v Liverpoolu, které se konalo 29.-30. července. Na tento turnaj jsem se připravoval od začátku července, projel jsem většinu decků a nakonec jsem zůstal u takového underdoga Alolan Ninetalese GX.

Na americkém inters se s tímto balíčkem v top 8 umístil Gustavo Wada a já jeho list bral za téměř dokonalý a neměl jsem důvod v něm cokoliv měnit.

Samozřejmě nebyl tento balíček nejlepší ze všech, věřím, ze nejlepší call byl Decidueye/Ninetales, mě ale Deci moc nebaví obecně a zprvu mi přišel tento balík takový těžkopádný, tak jsem ho ani moc netestoval.

U straight Alolan Talesy s Octillery se mi líbila konzistence a to, že to bylo schopné porazit celkem cokoliv.

    

Před turnajem jsem z Wadova listu nakonec vyměnil jednu kartu, místo Sudowooda, který byl hlavně proti Quazám, které sice byly také dobrý call, ale moc jsem nečekal, že by si je mnoho hráčů vzalo, jsem dal do svého listu Giratinu, které mi měla hodně pomoct proti Greninjám, které jsem nakonec ani nepotkal, stejně jako jsem nepotkal Vespiquen, na kterou jsem měl připravenu Karen. Takže jsem vlastně odehrál 15 kol s 58 kartami, smějte se mi, i takhle se dá uhrát topka na největším Regi v Evropě.

 

1. kolo - Tamao Cameron - Xerneas BREAK

 

Moje první turnajová hra po 4 měsících měla být proti 4. hráči v Evropě ze sezóny 2015/16. Když jsem tenhle deck potkal na onlinu, většinou jsem scoopoval, protože mi to nepřišlo hodno mého času. Ale když tomuto decku dáte několik kol na set up, dokáže vás přejet. A to se mi stalo ve druhé hře, a protože první kolo na turnajích hraju zásadně šíleně pomalu, ve třetí hře mi ani v lepší board pozici moje rychlé playe nepomohli a zápas skončil plichtou.

 

2. kolo - Decitales

 

Potkal jsem svůj horší match up, takže se mi chtělo brečet, ale můj soupeř priznul Espeona v první hře, což je jeho jednoduchá cesta k vítězství a ve třetí hře si dvě kola nic nelízl, když jsem priznul Brigette, misnul jsem T1 Vulpixe a koukal jsem na špatný ukazatel času, a já zabil jediného Rowleta ve hře.

 

3. kolo - Grampa

 

Ve třetím kole jsem potkal Grampu, což je balík, který je pro mě solidním match upem, ale někdy se může zvrtnout ve váš neprospěch, když máte blbou open handu

To nebyl můj případ, tedy alespoň v tomto kole, a vyhrál jsem.

 

4. kolo - Grampa

 

Ve čtvrtém kole jsem potkal klučíka, co moc netušil, jak proti mě hrát, a tak když jsem si během prvních dvou kol zahodil 12 itemů, stejně jsem nakonec vyhrál. Druhou hru taky.

 

5. kolo - Volcanion

 

Potom jsem potkal starý build Volcanů s Maily a 4 Elixiry. Holka byla poměrně lucky a lízla si z 6 karet kombinaci 5 a vyhrála první hru. Vyhrál jsem druhou, ale slečna hrála ještě pomalejš než já, a tak jsem nakonec remizovali.

 

6. kolo - Grampa

 

Opět 2-0. Nebylo nic moc co říct, rychlý tlak na Drampu, správný počet použitých itemů a výhra byla má.

 

7. kolo - Mirror

 

To hrát nechcete. Je to o tom, kdo dokáže brát 2 prizy. Samozřejmě. Ale tady je to poněkud těžší. Nemůžete nastřelit Tapu Kokem, protože přijde Rough Seas. Můžete zkusit Ice Blade, ale riskujete KO přes Kukuie a Choice Band. Cca po 40 minutách jsem nakonec vyhrál tak, že si soupeř nelíznul Kukuie a Choice Band z posledních 20 karet, když lízal zhruba 7 přes dvě Octillery po Nku na 2.

Druhou hru jsem mu nedal čas vyhrát.

 

8. kolo - Marc Lutz - Deciplume

 

Poměrně známý německý hráč zvolil balík, který byl populární před čtvrt rokem, teď už ne tolik, protože prohrává Grampu. První hru se mi povedlo vyhrát, soupeř dostal Plumu do hry cca T3, což není dobré. Druhou hru jsem ustalloval v nastavených kolech přes Lysandra na Plumu.

 

V tento moment jsem byl 6-0-2, což byla má premiéra, měl jsem jistý Day 2 a hrál jsem na 1. stole o 1st seed.

 

9. kolo - Rick Verwaal - Grampa

 

První hru jsem neukázal Vulpixe první tři kola. Druhou jsem přesvědčivě vyhrál. Třetí hra byla nejzajímavější a nejdelší, ale nakonec jsem si nelízl Lysandra ftg první já, ale soupeř, a já prohrál svůj lepší match up. I to se může stát.

 

Druhý den jsem přišel na turnaj poměrně dost klidnější než den předtím a hnedle mě posílali na stream. Ten ale nakonec nefungoval, tak jsem tam jentak seděl a hrál se soupeřem.

 

10. kolo - Zoroark/Drampa/Umbreon

 

Můj soupeř hrál poměrně mizerně a tak jsem i přes T1 attachment DCE pod Giratinu a T2 vodní pod Octillery dokázal vyhrát. Druhou hru jsem soupeři nedovolil dohrát.

 

11. kolo - Pedro E. Torres - Decitales

 

Pedro mi ukázal dvě rychlé hry, jednu, kde jsem byl míchlý po Nku na 6 a druhou, kde byl jak utržený ze řetězu.

 

12. kolo - Zoroark/Umbreon

 

Když přede mnou seděl klučík, kterého jsem slyšel říkat Karlu Petersovi, který také hrál Talesy, v minulém kole, že je pro něj tento match up horší, protože nehraje Kukuie, tak jsem se lehce pousmál.

V první hře jsem neukázal snad ani t2 Vulpixe, ale stejně se mi povedlo vyhrát. Ve druhé hře mi soupeř ukázal neuvěřitelné OHKO na tečknutého Talese z dead handy a těžko se mi hru obracelo, ale nakonec se mi to přeci jen povedlo, protože si soupeř snad za celou hru nelízl draw Supportera.

 

13. kolo - Grampa

 

Před sebou vidím Grampu a usmívám se, jelikož mi stačí pouze vyhrát a pak si dát remízku na top 8. Bohužel se ale stalo několik věcí, co mi v tomto dokonalém scénáři zabránilo. První hru jsem asi po 15 minutách najednou nic neměl a soupeř hrál pomalu, takže jsem nakonec sotva uhrál druhou hru.

 

14. kolo - Heddi Brahmi - Decitales

 

Takže jsem se dostal na bublinu, na stream, proti svému kamarádovi a člověku, co mě v této hře docela posunul v minulé sezoně, do špatného match upu, Heddi ještě hrál Mr. Mima, takže mě mnoho Ice Bladů nečekalo. Tenhle zápas je na ytb Limitless tcg, tak se kdyžtak můžete podívat, jak mě komentátoři grilovali ,)

V první hře jsem vzal 5 odměn a Heddi nic. Ale to nepomohlo, protože jsem měl v odměnách dvě chobotnice, takže jsem po Nkách dost brečel. Situace byla taková, že za stavu 3:6 na odměny jsem byl přinucen zkusit soupeře racenout a zabil jsem Tapu Lele s tím, že jsem si vzal celkem 5 priz a čekal mě kompletní devolve mých útočníků. Jediná moje play tedy byla jít přes Energy Drive do Espeona, a doufat v dalších kole v Lysandra, Choice Band a energii. Nic z toho se ale nestalo a já prohrál.

Zbývalo už pouze cca 20 minut a já musel vyhrát 2 hry, abych se dostal do topky. Nelehký to úkol…

Nicméně druhou hru jsem zhruba za 13 minut vyhrál díky early pressure a troše štěstíčka. Ve třetí hře byl Heddi unlucky, ale já už vyhrát nestihnul, a tak se nikdo z nás dvou nebyl schopný dostat do topky. Bylo ale jasné, že se tam jeden z nás dostane, protože to prostě jeden tomu druhému zakroužkovat musel.

A byl to Heddi, kdo mi sebral propisku při podpisu a pustil do topky mě, za což jsem mu neskonale vděčný.

 

Top 8 - Rick Verwaal - Grampa

 

Tak jsem zase hrál s Rickem a zase mě neskutečně zabil. V tomto kole se v nejnevhodnějším čase dostavila únava a já si zapomněl zkontrolovat Ninetalese v decku, nakonec i kdybych to ale zahrál správně, tak bych si to stejnou sekvencí nelízl.

Druhou hru jsem ho přejel. Neútočte, prosím, nikdy Garbem za 110 když na sobě máte 10, to se nevyplatí.

V jedné z prvních dvou her mi Rick ukázal Flare Grunta, kterého jsem si za celé tři hry den předtím nevšiml, zajímavé, to jsem teda koukal…

Třetí hru jsem měl decent spot, i když jsem musel na začátku zahodit 2 Aqua Patche a další kolo hrát Kukuie, abych nezahodil další dva. Nakonec nastala situace, kdy soupeř zahrál Brigette, když nemohl, tak jsem volal judge a díky svému studiu holandštiny jsem se dozvěděl, aniž by to Rick chtěl, když mluvil na své kamarády, ze dostal předtím 2 warningy a čekal game loss, ale já vlastně ani nevím, jak ty penalty fungují, když si je každý uděluje, jak chce komu chce, tak jsem proti prize, kterou jsem obdržel místo winu, nic nenamítal, protože jsem neměl obstojné argumenty. Nakonec jsem dostal N+Delinquent ftg a prohrál jsem.

 

Nebyl jsem ani moc naštvaný, spíš smutný ze 14. kola. Vyhrál jsem pár tisíc a zdá se, že jsem si poměrně hezky rozehrál další sezónu. Liverpool je poměrně pěkné město a počasí většinu dnů také nebylo nejhorší.

Držte mi palce na mě cestě za inv...top 22.

,) 100/top 22

 

Ondra Škubal

Komentáře
Nyní zde nejsou žádné kometáře. Buďte první!
Musíte být přihlášen pro posílání komentářů. Přihlásit se můžete zde

© 2016 PokemonGuru.czInformacni server pro hrace karetni hry Pokemon.Podmínky používáníProhlášení o soukromí