21. března 2018
Články Minimalizovat

Aktuální články | Kategorie | Hledat | Syndikace

7. října 2017
Rozbor pokémoního balíčku - Metagross GX
Autor: ImmortalCZ @ 2:49 :: 567 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Rozbory balíčků
 
 Metagross deck je jeden z nejlepších balíčků, který je momentálně ve standardu. K jeho popularitě přispělo především to, že dalším z populárních balíčků je Gardevoir GX. Ta má weakness na metalové pokémony a to vystřelilo Metagrosse GX do prvních pozic žebříčků. Pojďme se společně podívat na tento deck v podrobnějším rozboru.

 

Metagross-GX – Metal – HP250
Stage 2 – Vyvíjí se z Metang

Ability: Geotech System
Jednou za kolo (než budete útočit) můžete přidat k Vašemu aktivnímu pokémonovi jednu metalovou nebo psychickou energii z vašeho odpaliště (discard pile).

[M][M][C] Giga Hammer: 150 damage. Tento pokémon nemůže použít Giga Hammer další kolo.

[C] Algorithm GX: Najděte si v balíčku 5 karet a dejte si je do ruky. (Můžete použít pouze jeden útok GX za hru.)

Weakness: Fire (x2)
Resistance: Psychic (-20)
Retreat: 3

Obecné informace a strategie

Karta Metagross se může zdát na první pohled průměrná, ale pokud stavíme balíček okolo tohoto pokémona, spousta záporů se vyřeší. Začneme s jeho HP. Maximální HP, které je prozatím možné ve hře, je 250. Díky tomu se Metagross stává kolosem, který se na herní ploše udrží opravdu dlouho. Jeho Ability: Geotech Systém je největším lákadlem tohoto balíčku, protože dovoluje neuvěřitelnou recyklaci energií. Každý Metagross ve hře totiž tuto abilitu může použít jedenkrát za kolo. GX útokem Algorithm GX si můžete pomoci ve hledání potřebných dílků skládačky. Jeho útok Giga Hammer se zdá poněkud slabý, protože 150 damage není úplně ohromující číslo, ale když přidáme k Metagrossu Choice band (+30 damage do všech EX/GX), čísla již vypadají podstatně lépe. 180 damage totiž zasadí knockout například Tapu Lele GX, Tapu Koko GX, Jolteon EX, Drampa GX, Volcanion EX a dalším. Jedinou skvrnou na kráse tohoto útoku je to, že ho nemůžete použít příští kolo. Naštěstí tady přichází do hry kombinace útoku a ability. Princip totiž je, že máte ve hře 2-3 Metagrosse GX. Jedním z nich zaútočíte, další kolo jej stáhnete (za 3 energie) a pak dáte do aktivního místa nového Metagrosse. Použijete 3 ability Geotech Systém nebo přiložíte energii a použijete 2. V tu chvíli máte čerstvého nepoškozeného Metagrosse, který je připravený útočit.

Pomocné trenérské karty

Jelikož jste právě stáhli Metagrosse, do kterého oponent pravděpodobně zaútočil, tak je poškozený a nemá na sobě žádné energie. V tuto chvíli je ideální doba použít item Max Potion, který vyléčí Metagrosse zpět na jeho ohromujících 250 HP. Musíte od něj však odebrat všechny energie, ty na sobě samozřejmě nemá, takže Vám to nevadí. Základem balíčku s Metagrossem je setup. Pokud nebude mít na hrací ploše alespoň 2 Metagrosse, nemáte velké šance na výhru. Proto hlavním úkolem hráče je dostat se v prvním tahu k Supporter Bridgette. Ta vám zajistí, že si můžete najít 3 basic (non EX) pokémony a položit je na lavičku (bench). V dalších kolech hry je důležité dostat se, co nejrychleji, k co největšímu počtu Metagrossů. V tom nám pomůže item Rare Candy, který přeskočí prostřední vývoj Metagrosse (Stage 1 Metang). Dalším důležitým itemem je Heavy Ball, ten Vám najde v balíčků pokémona s retreat 3 a více. Metagross i Metang mají oba retreat 3, takže Heavy Ball je ideální volbou. Samozřejmě se Vám stane, že jeden dílek skládačky bude chybět. Ať už to bude Metagross nebo rare candy. K tomu Vám pomůže Supporter Skyla, ta najde jakéhokoliv trenéra. Je asi zbytečné hledat nějakého Supportera, protože ho nebudete moci použít ihned, proto je ideální najít si chybějící Rare Candy nebo Heavy Ball.

Náhradní útočníci

Jádro Metagross Balíček je poměrně malé a zbude Vám dost místa na další pokémony. Balíček by určitě měl obsahovat pomocné pokémony jako je Alolan Vulpix, který Vám najde 2 pokémony a Tapu Lele GX, která hledá Supportery. Metagrossova Ability se dá určitě využít i pro další útočníky, pár z nich si tu představíme. Jelikož Metagross akceleruje jak metalové tak psychické energie, budeme vybírat i z řady psychických útočníků.

Mimikyu – Psychic – HP70
 Basic Pokémon

[C] Filch: Doberte 2 karty z vrchu balíčku.

[P][C] Copycat: Pokud oponent zaútočil poslední kolo, tak použijte jeho útok jako tento. (Neplatí pro GX útoky.)

Weakness: none
Resistance: none
Retreat: 1 

Necrozma-GX – Psychic – HP180  
Basic Pokémon

Ability: End of Light
Damage od bezbarvých (colorless) pokémonů (vašich i oponenta) neplatí na tohoto pokémona.

[C][C][C] Prism Burst: 10+ damage, odeberte od tohoto pokémona všechny psychické energie. Tento útok dá o 60 damage více za každou psychickou energii, kterou jste odebrali.

[C][C][C] Black Ray GX: Tento útok dá 100 damage všem oponentovým EX/GX pokémonům. Tento útok není omezen weakness, resistance ani jinými efekty. (Můžete použít pouze jeden útok GX za hru.)

Weakness: Psychic (x2)
Resistance: none
Retreat: 2

Já osobně hraji verzi balíčku Metagross GX, která používá jako útočníka Solgaleo GX. Jeho neuvěřitelných 230 damage, které může Choice band dostat na 260, zasadí knockout každému pokémonovi ve hře a to bez výjimky. Bohužel cenou za takový útok je nejenom odhození všech energií od Solgaleo GX (což nevadí, když máte na lavičce pár Metagrossů), ale také snížení konzistence balíčku. Máte tudíž najednou 5-6 pokémonů Stage 2 a jen 4 Rare Candy. Je to riskantní taktika, ale poté co soupeřovi zasadíte 260 damage, máte výhru o kus blíže než pouze s Metagrossem a jeho 180 damage. Navíc máte na své straně nový GX útok a skvělou abilitu.

Solgaleo GX – Metal – HP250
Stage 2 – Vyvíjí se z Cosmoem

Ability: Ultra Road
Jednou za kolo (předtím, než zaútočíte) můžete vyměnit jednoho svého pokémona na lavičce s pokémonem v aktivním místě.

[M][M][C] Sunsteel Strike: 230 damage. Odhoďte všechny energie u Solgaleo GX.

[M] Sol Burst GX: Najděte si v balíčku až 5 energií a přidejte je ke svým pokémonům jakkoli chcete. (Můžete použít pouze jeden útok GX za hru.)

Weakness: Fire (x2)
Resistance: Psychic (-20)
Retreat: 3

Jádro balíčku (50 z 60ti karet)

4x Beldum
2x Metang
4x Metagross GX
1x Alolan Vulpix
2x Tapu Lele GX

Trainer:
4x Ultra Ball
4x Rare Candy
2x Max Potion
1x Rescue Stretcher
3x Field Blower
3x Choice Band
4x Professor Sycamore
4x N
2x Brigette

Energy:
8x Metal Energy
2x Psycic Energy

Kam tento balíček patří?

Za hratelnost Metagrosse může jednoznačně oblíbenost Gardevoir GX. Nejenom, že Metagross je ideálním balíčkem proti Gardevoir GX díky weakness, ale také díky Gardevoir GX se tolik nehrají ohnivé balíčky, proti kterým jsou Metaloví pokémoni bezmocní. Navíc se celá herní meta zpomalila natolik, že Stage 2 balíčky mají stejné šance jako jejich basic protivníci. Myslím si, že s tímto balíčkem určitě nemůžete šlápnout vedle.

Komentáře
Nyní zde nejsou žádné kometáře. Buďte první!
Musíte být přihlášen pro posílání komentářů. Přihlásit se můžete zde

© 2016 PokemonGuru.czInformacni server pro hrace karetni hry Pokemon.Podmínky používáníProhlášení o soukromí