21. března 2018
Články Minimalizovat

Aktuální články | Kategorie | Hledat | Syndikace

13. října 2017
Dvojitý Pokémoní Report z Pražských Cupů
Autor: ImmortalCZ @ 20:24 :: 305 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Reporty z turnajů
 
 Už je to zase nějaký pátek, co jsem naposledy cokoliv napsal, tak jsem zas zpět se svým klasickým reportem z turnaje, u kterého vás tímto vítám.

 

Toto bude poněkud delší počtení, jelikož je před vámi dvojtý report z posledních dvou pražských cupů, kterých jsem se zúčastnil. Vzal jsem to dohromady z důvodu toho, že jsem na oba turnaje vzal úplně stejný balíček pouze s jednou změněnou kartou.

 

Jak už jsem nejspíše někdy říkal, já zastávám názor, že pokud je vaše lokální meta, do které jdete, diverzifikovaná a nevíte co hrát, nejlepší nápad je vzít balíček, o kterém si myslíte, že mu rozumíte nejvíc, máte ho nejvíc nahraný a má decentní match upy s většinou ostatních decků. A tak jsem se zachoval i před prvními letošními českými ‘většími” turnaji.

 

Při volbě balíčku jsem statisticky za svoje působení na scéně vždy nejvíce inklinoval k čemukoliv s Toxinem. Kombinace late N a Toxin je moc silná a sama o sobě dokáže rozhodnout hry. Tak jsem volil při vstupu do této sezóny - na bratislavských cupech a v Brémách jsem hrál Drampa/Garb, respektive Golisopod/Garb.

 

Co se týče těchto dvou balíčků obecně plus ještě jejich bratříčka (nebo podle mého názoru spíš sestřičky) Espeon/Garb, nejslabší se mi v dnešní metě zdá Espeon, jelikož jakožto celá strategie neobsahuje možnost počátečního obrovského tlaku (120 dmg T2 nebo 180 dmg T2/T3).

Drampa/Garb a Goli/Garb mají každý samozřejmě nějaké horší match upy, ale obecně jsou na tom doopravdy dobře. Důvod, proč jsem do Brém nevzal Drampa/Garb byl jednoduchý, nevěřil jsem si v Garda match upu, plus mirrory jsou fakt dost random. A udělal jsem správně, ze svých 9 kol jsem potkal 5 Gard. Tam jsem tedy, abych ukončil povídání o úplném začátku této sezóny, nakonec vzal Goli/Garb, který měl proti starému Garda buildu (Vulpix, Diancie) dobrý match up a o tom jsem se přesvědčil hned v prvním kole. Brémy pro mě nakonec nedopadly nějak extra dobře, s úsměvným skórem 4-0-5, kdy jsem remizoval s jedním klasickým Garda buildem kvůli late game misplayi, proti mirroru, kde jsem po N na 1 10 kol nic nelízl, proti Goli/Garb s negxkovým Golisopodem a SSU, a dvěma Sylveon/Gardama, což jsem si během turnaje uvědomil, ze není zas tak lehký match up, jsem skončil na chabém 55. místě, což mi ale stačilo alespoň na 50 bodů (zajímavost - ve srovnání se začátkem minulé sezóny se dostává o celých 26 bodů více za top 64).

 

V Brémách nás všechny ale zase jednou ohromil přední norský hráč Tord Reklev, který přivezl hybridní build mezi Drampou a Espeonem. Vměsnání tenké linie 1-1 Espeona pomohlo proti různým nepříjemným match upům, jako například Ho Oh/Salazzle nebo již zmiňovaná Sylveon/Garda. A právě tento hybrid se mi stal osudovým na pražské cupy. Jelikož jsem měl za cupy celkem pouze 41 bodů, jakékoliv umístění lepší než top 8 jsem bral.


30.9. Cup Rytíř

 

1.    kolo - Zdeněk Zajíček - Metagross

 

Tohle je pro Drampa/Garb velmi dobrý match up, jelikož hráč na druhé straně se musí poprat s Espeonem EX, což dává prostor pro nabití Dramp. Bohužel pro mě jsem ten den hrál celkově dost špatně, a nechceknul jsem si prizy a pak jsem v middle game zjistil po zahození celé ruky přes Ultra Ball, že mám zbylá dvě Lele prized. Zápas jsem nakonec zremizoval, třetí hru jsem vyhrát zhruba o 3 kola nestihl.

 

0-0-1

 

2. kolo - Klára Mojžíšová - Ho Oh/Salazzle

 

Remíza do prvního kola nebyl dobrý začátek, ale pokračujeme. Na druhé kolo se už těšil můj (Vlastův) Espeon, který v kombinaci s Energy Drivem, Nky a late Trashem měl tvořit vítěznou kombinaci.

V první hře udělala Klára chybu, když dala Nitro Tankem GX 4 energie k Ho Ohovi a já pak následně Espeonem vzal třetí a čtvrtou odměnu v řadě.

Druhou hru jsem také vyhrál, tentokrát nějak extra rychle, ale už přesně nevím, co se stalo, kol bylo mnoho za poslední dva víkendy (a ještě bude).

 

1-0-1

 

3. kolo - Ondřej Kopuletý - Metagross

 

Nechápu, co na tom balíčku všichni vidí. :))

Tentokrát už jsem chyby, alespoň podle mě, nedělal, první hru jsem díky Espeonovi EX vyhrál a druhou jsem zkušeně hrál pomaleji, ale stejne bych ji imo vyhrál.

 

2-0-1

 

4. kolo - Patrik Holler - Vikabulu

 

Proti mě jsem spatřil balíček, proti kterému jsem si samozřejmě věřil. Celé je to ale o tom, jak si soupeř líže nebo nelíže Blowery a jak moc zahazuje itemy. Tentokrát je hodně těžké hodnotit soupeřovy playe, jelikož když se někdo rozhodne flipnout si na confuse, kde je jasné, že po tails následuje 90% prohra, asi usoudil, že je to nejlepší play. Takhle dopadla tedy první hra. Ve druhé hře si Patrik nelízal Blowery a tak to bylo rychlé.

 

3-0-1

 

Do dalšího kola jsem byl rozhodnut hrát jakýkoliv horší nebo 50/50 match up, protože jsem nic takového nechtěl potkat v top 8, ale potkal jsem svého kamaráda Mílu, který nakonec celý turnaj vyhrál, se svým Ho Oh/Salazzlem a nebyl důvod hrát.

 

3-0-2

 

Do topky jsem dostal match up, který jsem moc neměl v lásce a kvůli kterému jsem hrál 4. Po Town.

 

Top 8 - Pepa Furstenzeller - Goli/Garb

 

Zápas jsem začal a začal jsem ho nádherně přes T1 Espeona s DCE v ruce, T2 jsem nádherně zahrál Guzmu na jednoho z Wimpodů, přiložil DCE a Divide. Damage jsem ale položil špatně z nějakého důvodu, 7 jsem dal dopředu a 3 dozadu, a tak mi bylo jasné, že ten den se svým skillem nikam nedostanu.

Nakonec to nebylo ale tak hrozné, prohrál jsem nejspíš kvůli tomu, že jsem si asi z 15 karet nelízl jednu ze 2 DCE. Njn o tom to často je, nehrajeme přece šachy.

Druhou hru jsem prohrál, protože mi Pepa z 6 karet na jeho Nko ukázal Choice Band, Float a DCE a já dostal t2 180 do Drampy a v dalších kolech jsem už neměl ani na ruce s čím hrát, a tak jsem jel domů s 9 body a kyselým ksichtem.


Uplynul celý týden a já neměl náladu ani čas moc testovat a ani jsem upřímně neviděl důvod nějak měnit deck, jediné, co by chybělo v mém balíčku na cupu v Rytíři byl 2. Rescue Stretcher, který jsem na druhý cup vyměnil za 4. Po Town.

 1.    kolo - Zdeněk Zajíček - Vikabulu

 

Opět jsem skončil u stolu se Zdeňkem, tentokrát hrál však jiný balíček. První hru jsem záhadně vyhrál bez Garbodora, druhou hru jsem prohrál a ve třetí hře jsem dost možná udělal chybu, když jsem si nechal zabít jediného Toxina bez připraveného dalšího Trubbishe, což nakonec vedlo k mé prohře, jelikož tím pádem Zdeněk vlastně ušetřil jedno kolo, jeden Field Blower a ten mu pak přišel na Nko na 1.

 

0-1-0

 

Ještě lepší začátek než minulý víkend, ale hrajeme dál. Teda to jsem si alespoň myslel, ale dostal jsem bye, takže jdeme na další.

 

1-1-0

 

3. kolo - Jakub Hadrava - Sylveon/Gardy

 

Věděl jsem, že v tomto match upu je nejdůležitější útočník na začátku Espeon GX v kombinaci s Espeonem EX. Všechny tři hry jsem ale měl prizlou Eevee, bohužel. XD Jelikož jsem si ji vzal jako první kartu z odměn, Espeon se ocitl ve hře, takže jsem stejně dokázal první hru vyhrát. Ve druhé hře jsem se míchnul Nkem na 6 a hned jsem vzdal, abychom za cca 15 stihli poslední hru, kterou se mi tedy nakonec vyhrát podařilo.

 

2-1-0

 

4. kolo - Martin Bělohlávek - Hybrid/Garb

 

Martin hrál skoro do karty stejný balík jako já, věděl jsem, že zde ani jeden moc herního skillu neukážeme, byla to pravda a po nějakých Guzmách a míchačkách, kdy jsem nikdy neměl ve hře energii první, což je docela důležité, naše hry nakonec skončily 1-1.

 

2-1-1

 

5. kolo - Roman Pivec - Sylveon/Gardy

 

Docela jsem si věřil na svůj win & in. První hru se mi přes klasické kombo Espeonů podařilo vyhrát, ale ve druhé hře se stalo něco nemilého (aka Roman rozjel několik Gard, co asi xD) tak znenadání, že ani nevím jak a prohrál jsem ji asi 5 minut před koncem limitu, což pro mě znamenalo konec turnaje.

 

Roman se ale projevil jako veliký kámoš a nechal mi to a tak jsem se skórem 3-1-1 postupoval z pátého místa.

 

Top 8 - Martin Janouš - Sylveon/Garda

 

Nechtěně jsem měl asi nejlepší metacall z celého turnaje, v topce jsme byli tři se stejným balíčkem, tak jsem očekával, že někdo z nás nakonec zvítězí.

Opět mě čekal pro mě již velmi známý match up. První hru jsem ale začal velmi špatně, Martin mě locknul Parallelem, následně mě vysvobodil Nkem a pak jsem zjistil, že moji dva Toxinové jsou prized, což bylo nakonec vykompenzováno Onixovými dvěma lichými na confuse a nakonec jsem po poslední složité playi první hru vyhrál.

S Martinem jsou hry velmi zajímavé a dost často končí vyrovnanými koncovkami, kde se teprve rozhoduje o vítězi. V té první jsem tedy zvítězil nakonec já a teď nás čekala další.

Celá druhá hra byla vyrovnaná a skončila pozici, kde jsem měl mít první nastavené kolo. Měl jsem dvě možnosti. Bránit Martinovi vzít odměny (mně zbývaly dvě, jemu tři), nebo si jít pro zbylé dvě odměny. V tom byl risk, že když by Martin zahrál Acerolu, prohrál bych, jelikož bych měl na Espeonovi moc energií. Momentálně na něm byly dvě, protože jsem si v middle game chtěl vytvořit možnost pro přiložení pouze psychické, nejen DCE. A to se teď projevilo jako problém. Dal jsem confuse s tím, že Martin nevezme další prizy, ale on mi ukázal asi 5 energií a Band a zabil mě. Podle mě jsem to zahrál dobře, ale nejhorší na tom je, že kdybych to zahrál agresivně, podle mě hůř, vyhrál bych. XD

Šli jsme tedy na náhlou smrt, kde jsem nezačal, Martin vyložil Eevee s energií a vyhrál.

 

Tak jsem se nikam neposunul a chystám se do Polska na další cupy. Stále 200 bodů, práce ještě čeká. :))


Ondra Škubal

Komentáře
Nyní zde nejsou žádné kometáře. Buďte první!
Musíte být přihlášen pro posílání komentářů. Přihlásit se můžete zde

© 2016 PokemonGuru.czInformacni server pro hrace karetni hry Pokemon.Podmínky používáníProhlášení o soukromí