21. března 2018
Články Minimalizovat

Aktuální články | Kategorie | Hledat | Syndikace

25. října 2017
Pokémoní report z víkendu v Polsku.
Autor: ImmortalCZ @ 17:16 :: 368 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Reporty z turnajů
 

Zdravím všechny čtenáře u dalšího dvojitého reportu z posledního víkendu.

V sobotu velmi časně zrána jsme se my, kteří jsme nebyli plně spokojeni s našimi dosavadními výsledky z League Cupů, vypravili na dvojici League Cupů do Polska. Polsko má organizované hraní zavedeno, pokud se nepletu, teprve druhým rokem, takže jsem se turnajů trochu obával, jelikož na žádném předtím nikdo z českých hráčů zatím nebyl.

Sobotní turnaj se konal ve Wroclavi a nedělní v Lodži, takže to nebylo nějak úplně daleko od hranic, ale přeci jen jsme museli vyrazit kolem páté hodiny ranní.

Přijeli jsme s časovou rezervou a začali hledat místo, kde se turnaj měl uskutečnit. Očekával jsem nějakou hernu, nebo prostě kamenný obchod, ale z názvu Sklep Fenix jsem byl trochu nervózní. (Nakonec se ukázalo, že Sklep v polštině znamená obchod xD.)

Obešli jsme rozestavěný obchoďák, našli správné dveře, nastoupili do výtahu, ze kterého jeden člen našeho sqautu cítil velkou potřebu vystoupit, takže jsme zůstali jen čtyři, ale nakonec jsme se opět všichni šťastně shledali ve čtvrtém patře, kde nás čekalo zděšení.

Ocitli jsme se v prostoře, který připomínal tržnici, na poměrně malé rozloze se nacházelo několik od sebe neoddělených obchodů, což by mě osobně už stačilo samo o sobě, jelikož taková nákupní centra jsou mi velice nepříjemná, ale to jsem trochu uhnul. To samotné by se snést dalo, ale když si vzpomenu, co to bylo za obchody… Pro příklad uvedu čtyři druhy zboží, které jsme si tam mohli zakoupit - boty všeho druhu asijského původu, plynovou masku s celým setem, kdyby měl náhodou někdo potřebu lézt do plynových komor asi, maskáče všech odstínů velikosti XXXL (nwm, jestli se uvádí tyhle velikosti u kalhot, nesuďte mě), plus na závěr zde byl ještě Rock Shop, ze kterého hrála 100% času hudba, 50% času metal, což je můj nejoblíbenější žánr. -_-

Když jsme prošli kolem Rock Shopu, uviděl jsem již nám známe polské hráče, ale i lidi, které jsem nikdy neviděl. Nečekala na nás žádná herna, byl to pouze minishop na konci 4. patra Sklepa Fenix, kde pro nás měli přípravených pět stolů, což ale byly vlastně takovéty desky na Warhammer, takže při koukání do soupeřova discardu člověk musel skoro vstát a mezi našimi polskými sousedy se našli i tací, kteří velkou část hry stáli.

Rock Shop se nacházel hned vedle tohoto obchůdku s deskovými hrami, takže hudba nám k hraní hrála permanentně, což bylo pro lidi, co spali cca 4 hodiny, ideální na přemýšlení.

Ale turnaj nebyl jen negativní, celkově to docela odsýpalo a startovné 50 zlotých znamenalo 3 boo do poolu, což nakonec znamenalo 20 boosterů za první místo. To je poměrně hezké číslo a někteří organizátoři by se nad ním mohli trochu zamyslet. :))

 

Teď už ale k dění prvního turnaje. Balíček jsem od minulého víkendu neměnil, na poslední chvíli jsem sice sháněl Greninje, protože Polsko je známé Volcaniony, ale nakonec mi od jednoho polského hráče bylo řečeno, že bych v Polsku mohl narazit na VikaBulu a Golisopody a ať Ninje nehraju. Pro ty, kdo nečetli můj předchozí report, nebo zapomněli, co jsem v pražském Mephitu, nebo Tomových hrách ,nebo co to je, hrál, tak lehce připomenu - údajně nejstabilnější balíček nového formátu Drampa/Espeon/Garb.

Předem se omlouvám, jména většiny polských hráčů si nepamatuju.

 1.    kolo - Adrian Kastelnik - Crabominable/Regirock/Zygarde

 

Když jsem proti sobě viděl toho mě dobře známého hráče, čekal jsem Volcaniony. V Brémách jsem ho sice zabil, když hrál Gardy, ale věděl jsem, že na pozdější Cupu se vrátil ke svému oblíbenému balíčku. Po otočení aktivních Pokémonů jsem byl ale značně překvapen, Adrianko hrál balíček, který byl vytvořen proti mému, a tak se mi chtělo brečet.

Přemýšlel jsem, jak bych mohl tenhle zápas vyhrát a kouknul jsem se v balíčku na Eevee a Espeona a vyrazil jsem rychle pro t2 Espeon GX tlak, Drampu jsem nevykládal Crabominable má totiž psychickou slabost.

První hru jsem tedy hladce díky Espeonovi vyhrál, Garbodor je sám o sobě také fialový, takže také dobrý útočník. Druhá hra už byla o něco horší, jelikož jsem priznul část Espeona, ale late game N + Trashalanche mi i tuto hru vyhrálo.

 

1-0-0

 

A to by bylo vše, co se týče mých sobotních výher, od té chvíle jsem si ani neškrtl, částečně kvůli tomu, že si to holt už nelížu jako za mlada, ale také kvůli chybám z nevyspalosti.

 

2. kolo - Polák s Volcanion/Ho Oh + Kiawe

 

A čekala mě první polská zkouška, první Volcanion. V tomhle matchupu je velmi důležitý Espeon GX. Ten tu může mít hned dvě funkce. Pokud se soupeř rozhodne nabíjet přes malého Volcana, Espeon dokáže Confusnout. Nejdůležitější funkcí Espeona je ale Psychic za hodně do Ho Oha/Volcana EX.

 

Ve všech hrách mi soupeř ukázal t1 Kiaweho na dobré útočníky, takže jsem vždycky musel jít from behind. Hned v první hře se mi situaci povedlo obrátit, ono někdy docela stačí i hrozit 2shotama v kombinaci s Nkem a Toxinem. Druhá hra se mi obrátit nepovedla.

Na třetí hru nám zbylo zhruba 20 minut, takže moře času. Tato ta byla dost vyrovnaná, nakonec došlo na nastavená kola, kde jsem z handy, kde jsem měl winning Guzmu, skončil po Nku na dvou shit kartách, takže jsem zahrál svoje Nko a soupeř si na něj lízl potřebný FFB, který pomohl Turtonatorovi dát 170 do mého Lele.

 

1-1-0

 

Prohrát takhle brzo na polském turnaji jsem neočekával, ale i to se může stát a já byl připraven se rvát o topku dál.

 

3. kolo - Polák s fakt špatným Volcanem

 

Do třetího kola jsem chytnul hrozného neurotika, který v prvním kole hrál s jedním Čechem, a kde jsem ho viděl nevidět vítěznou kombinaci, kterou měl v ruce, a v druhém kole hrál s druhým Čechem, kde ho ten Polák nechutně uslowplayoval. Osobně se mi proti tomuto hráči hrálo také poměrně špatně.

V tomto kole už jsem začal dělat hloupé chyby. V první hře soupeř použil hrozně moc itemů, takže jsem mohl krásně vyhrát pouze přes Trashalanche, ale já měl prostě nutnost položit Float Stone k Trubbishovi s tím, že v příštím kole vytvořím Toxina, ale pak mi právě i tohoto Trubbishe chybělo místo na Choice Band ftw, tak jsem brečel a hru jsem prohrál.

Pak se mi stalo něco, co jsem ještě nezažil. Soupeř si zavolal judge a řekl mu polsky, že vyhrál 2-0. Já umím polsky bravurně, tak jsem se na soupeře znechuceně podíval a řekl něco jako “nah, i don't think so” a šli jsme na druhou, kterou jsem lehce vyhrál.

Tentokrát nám na třetí hru zbývalo málo času, jelikož soupeř hrál hrozně, používal Steam Upy přes Toxina a tak, že už jsem pak začal být toxickej i já a to jsem letos byl jen jednou, když jsem dostal game loss proti Phongovi. xDD

Hru jsem měl lépe vysetupovanou, ale čas nebyl a tak jsem šel na párek (na stůl k Martinu Bělohlávkovi).

 

1-1-1

 

4. kolo - Martin Bělohlávek (Mirror)

 

Martin hrál jenom o kartu jiný balíček a tento mirror je fakt hrozně random, takže vám řeknu asi jenom to, že jsem prohrál 1-2, v první hře už ani nevím proč a ve třetí hře kvůli liché na Acid Spray.

 

1-2-1

 

Rozhodl jsem se nedropnout a zahrál jsem poslední kolo, ale cítil jsem, jak je mi to už úplně jedno a hrál jsem fakt strašně.

 

5. kolo - Artur Rosinski (Greninja)

 

Artur je polský hráč, který na konci minulé sezóny skončil z Poláků nejlépe, těsně misnul invite s 348 nebo 349 body. Na tomto turnaji hrál Greninje bez jakýchkoliv doplňkových Pokémonů. V první dvou kolech ale chudák potkal Golisopody.

Obecně co se týče tohoto matchupu, tak je pro Drampy důležité, aby se Ninja lajny vyvíjely přes Po Town, aby pak Drampa mohla BREAKY střílet na ránu. K tomu pomáhá Espeon EX, který svým devolvem k kombinaci s Toxinem může darovat jakoby jedno kolo. Finisherem je samozřejmě Trashalanche, který často dosáhne hranice 9 itemů v soupeře hrobě.

Tuto strategii jsem ale moc nedokázal provádět v našich hrách, v první hře jsem dal Berserk asi až t4, s tím neudělám nic, ale myslím, že jsem i tak mohl nakonec díky Trashům vyhrát, ale špatně jsem zahrál, resp. nezahrál Rescue Stretcher a už jsem pak neměl s čím útočit.

Ve druhé hře jsem si vzpomněl, jak užitečný může být Miraculous Shine, ale musel jsem zahrát snad dokonce tři Lele, takže pak nebylo místo ani na druhou Drampu a já skončil.

 

S výsledkem 1-3-1, který ani nepamatuju, jsem se šel učit do auta chemii. Pizza v polském Pizza Hutu mi přišla poměrně kyselá.

 

V top 4 se umístili nakonec tři Češi, takže celkově jsme dopadli velmi dobře a se soumrakem jsme se loučili s městem plným kostelů a komunistických budov.
Přejeli jsme do Lodže, kde jsme měli zamluvený pokoj v jednom hostelu, ve kterém nás překvapilo velké množství pohledných slečen, které jsem potkávali ve společných koupelnách, ale také řada ruských nápisů a nějakej random člověk, co na nás ze schodů něco řval.

Zajímavostí je, že nedělní turnaj začínal poměrně pozdě. Soudili jsme, že je to kvůli vysokému procentu polských věřících, kteří o nedělích navštěvují kostely.

Okolí lodžské herny bylo také velice zajímavé. Ocitli jsme se na pěší zóně, která byla vydlážděna jmény zabitých lodžských židů z druhé světové války. A po nich jezdila auta, byla to síla.

Na ulici jsme potkali jednoho sympatického hráče ze soboty a místního organizátora a ti nás zavedli do takové pochybné postranní uličky, ve které se nacházely (např. mimo gynekologie) ještě pochybnější dveře do dost ošklivé budovy a v ní se nacházela herna. Ta byla o dost větší než ta sobotní, ale nic extra. K tomu ještě nám bylo oznámeno, že záchod nesplachuje a ať použijeme kýbl.

Vstupné na tento turnaj bylo 40 zlotých a cenová struktura odpovídající sobotní, plus 1 boo na začátku. Toto se mi na polských turnajích zamlouvá.

 

Balíček jsem neměnil, už třetí turnaj jsem hrál stejných 60 karet. Opět jedna poznámka na začátek - celkově z šesti kolem sem potkal čtvery Gardy, takže se toho moc nového k různým matchupům nedozvíte.

 1.    kolo - Artur Rosinski (Gardy/Sylveon)

 

Když jsem viděl pairingy do prvního kola, říkal jsem si, že to mohlo být lepší, ale že už určitě nebudu dělat takové blbosti jako v sobotu, a když mi soupeř otočil Gardy, byl jsem spokojený, tenhle matchup jsem měl poměrně nahraný.

V první hře jsem rozvedl svoje klasické kombo Confuse+Devolve, kdybych nebyl unlucky a vymichanej, tak jsem díky Psianě mohl dokonce vzít 6 prize, ale nakonec jsem stejně vyhrál za krásných 30+ minut, což znamenalo pomalejší tempo do další hry a výhru.

 

1-0-0

 

2. kolo - Adrian Kastelnik (Volcaninion)

 

Adrianko se na druhý den vzpamatoval, roztrhal Crabominably, které prý hrál kvůli sázce, a vzal své oblíbené Volcany.

První hru jsem se vyvinul hrozně rychle, nechápu jak se to mohlo pokazit ke konci tak rychle. Nemám rád, když si musím lízat něco ftw… a ještě míň mám rád, když si to nelíznu. Prostě hra se dostala do situace, kdy jsem byl nucen zahodit 10 karet na Sycamora a z 13 zabývajících lízat 2 Choice Bandy pro Drampu. Ale Adrian se podíval do stropu, pomodlil se a já si to obv nelíznul klasicky. V tuto chvíli jsem měl náladu zahodit balíček a už ho nikdy nehrát. Ještě k tomu jsem ve druhé hře nelízal nic než Nka a tak jsem rychle prohrál a uslyšel něco jako “i finally beated you”.

 

1-1-0

 

Nějak moc prohrávám… ale jdeme dál.

 

3. kolo - Polák s Garda/Sylveon

 

Tady jsem moc nevěděl, co dělat. Zjistil jsem, že mám devolvovacího Espeona prized a mám ten dojem, že jsem měl i část druhého Espeona prized. Nechtělo se mi ale scoopovat hned, tak jsem hrál, a potom, co soupeř zahrál 4 Candy, jsem vzal 2 odměny a doufal, ale zázrak se nekonal a já hru vzdal, zbývalo lehce přes 30 minut. Druhou hru jsem pomocí klasického kombo vyhrál, ale zbývalo asi 6 minut na třetí hru, tak jsem byl nějak smířený s plichtou.

Ve třetí hře mě ale přivítal Trubbish a nic a soupeř měl t2 Gardu, naštěstí mě ale zabít nedokázal a moje Guzma na Oranguru v dalším kole a Sycamore v tom dalším mi remízu zajistili.

 

1-1-1

 

Opět jsem byl na třech jedničkách a hrál all in.

 

4. kolo - Polák s Garda/Sylveon

 

A zase. Zajímavá situace se stala hned na začátku. Soupeř zahrál ultra ball, zahodil Revee a šel si pro Brigette na další Eevee, ta byla ale prized, a tak byl soupeř nucen přiložit DCE k Lele, což byla vlastně jediná dobrá strategie proti early Espeonovi EX, jinak by ji tam nedal. První hru jsem nakonec prohrál, asi jsem udělal chybu s s Berserkem na Lele.

Druhou hru soupeř nic nelízl a já vyhrál. Třetí hra bylo klasické kombo, plus jsem viděl Raltse až t2. Musel jsem hrát dost rychle, a tak jsem se málem připravil o výhu na konci, ale Nko jsem nedostal a tak jsem byl stále v turnaji.

 

5. kolo - sympatický Polák z ulice (Garda/Sylveon)

 

Dal jsem t1 energy evolution Guzma na Sylveona, ale nějak to nestačilo a protože jsem nedal do hry t2 Toxina a musel jsem dát k Espeonovi EX DCE, nějak jsem začal rychle prohrávat. Espeona jsem do hry ale dostal znovu a ukazala se jeho čistá síla a v late game jsem jím sebral všechny soupeřovy zdroje.

Druhou hru soupeř za 15 minut vyhrát samozřejmě nedokázal, a tak jsem se ocitl v polské top 8.

 

Tam se nakonec sešlo celé naše auto a já musel hrát mirror s Vlastou hned v top 8, kde mi to chodilo hůř a nakonec jsem prohrál, čímž jsem se rozloučil s body za první čtvrtletí a i s tímto balíčkem, na tohle v Londýně fakt mít nebudu. xDD

 

Ani jsem nebyl nijak naštvaný, i když jsem jako jediný přijel s nulou, seznámil jsem se s různými lidmi, poprvé byl v Polsku, zažil všelijaké neuvěřitelné zážitky týkající se polského chování, a byl jsem jedním z první pětky, co se vydala za hranice tímto směrem.

Sobotní turnaj vyhrál Martin a nedělní Petr, polské hráče jsme poměrně zesměšnili, ale celkově jsem měl pocit, že většina z nich byla ráda, že jsem přijeli, a to by taky měli, jelikož tím rozvíjíme jejich organizované hraní.

Abych byl ale plně upřímný, kdybych si měl vybrat vyhrát body v Praze a dalším výletem do Polska, je to asi jasné. :)

 

Jelikož jsem ještě stále neviděl datumy Cupů do příštího kvartálu, tak další turnaj asi pro mě bude už Londýn, stále ještě nevím, co budu hrát + tam budou dvě nové edice, takže uvidíme. To bude dnes vše a doufám, že se vám můj vyčerpávající poznatkový report líbil. :)

 

Ondra 

Komentáře
Nyní zde nejsou žádné kometáře. Buďte první!
Musíte být přihlášen pro posílání komentářů. Přihlásit se můžete zde

© 2016 PokemonGuru.czInformacni server pro hrace karetni hry Pokemon.Podmínky používáníProhlášení o soukromí