Pěkné
0 hlasů
Největší událostí roku na turnajové scéně v Pokémonech je bezesporu Mistrovství světa. Letošní proběhne koncem srpna v Nashville a nejlepší hráči v karetní hře Pokémon, video hře a Pokkénu se utkají v boji o celkový prizepool více než $500,000! Československá výprava hráčů je hodně silná, takže bude potřeba i pořádně fandit a snad se některému z hráčů zadaří!
Foto: The Pokémon Company International
Zdravím všechny čtenáře Pokémon Guru! Za měsíc nás čeká Mistrovství světa v karetní hře Pokémon (24. - 26. srpna 2018), které se tento rok koná v americkém městě Nashville. Jedná se o město s hudební tradicí, takže je toto místo ideální pro pořádání koncertů a start mladých talentů v jejich hudební kariéře. Pokémon Company se rozhodli uspořádat letošní Mistrovství světa právě tady, a tak bude určitě zajímavé ve volném čase navštívit různé restaurace a poslechnout si místní umělce. MS je i skvělou událostí pro sběratele Pokémonů. Na tomhle obřím turnaji určitě nebude o výměnu karet nouze a můžete zde sehnat i ty nejdražší Pokémony na světě. Nicméně to je pouze zpestření. Hlavní úkol je pro všechny zúčastněné hráče jasný a to vyhrát samotné Mistrovství světa a zajistit si velkou finanční výhru a věčnou slávu a uznání.
Mistrovství světa 2018 již čtvrtým rokem používá systém Day 1 a Day 2. Mistrovství je rozděleno do dvou samostatných turnajů. První hrací den (Day 1), který se bude konat v pátek 24. srpna je určen pro hráče, kteří uhráli dostatečný počet bodů na kvalifikaci. Každý kontinent má určený jiný počet bodů pro kvalifikaci do Day 1. V Evropě tuto sezónu stačilo 250 bodů, což ve výsledku znamená, že si prakticky každý, kdo opravdu chtěl, mohl svoji pozvánku vyhrát. Pokud se např. Podíváme na turnaje League Cup, kde za první místo je 50 a můžete jich mít až 8 za sezónu, tak je jasné, že jste si mohli vybojovat pozvánku, aniž byste museli přejet hranice.
Systém Day 1 ještě nebyl nikde oficiálně zveřejněn, ale všichni předpokládají, že bude stejný jako každý rok. To znamená, že budete muset mít určitý počet bodů v prvním dni, abyste postoupili do druhého dne. Za poslední 3 roky byl systém vždy následující: K postupu vám stačilo mít plný počet možných získaných bodů -6. Hráčským slovníkem to tedy znamená uhrát X-2 nebo X-0-3. V případě 7 kol, to znamená, že maximální bodový zisk může být 21 bodů, a tedy vám na postup stačí 15 bodů, tedy 5 výher a 2 prohry nebo 4 výhry a 3 remízy.
V Day 1 se nehraje o žádné speciální ceny. Každý hráč na Mistrovství světa dostane Welcome Kit, který obsahuje velké množství promo předmětů, obaly s tématikou Mistrovství světa a hlavně vzácný set promo karet. Od roku 2013 je tradiční promo Championship Festival a hráči stále doufají, že se promo opět někdy změní. Uvidíme, jestli letos bude změna. V Day 1 se tedy hraje pouze o postup do druhého dne, což je turnaj s nevyššími výhrami v PTCG.
Day 2 (25. srpna 2018) je nejprestižnější turnaj, který můžete momentálně hrát a vyhrát. Z hlediska konkurence je to také nejtěžší turnaj, který můžete hrát (i přesto, že není nejpočetnější). Do tohoto turnaje se dostanou pouze nejlepší hráči světa. Každý kontinent má několik rezervovaných míst do tohoto turnaje. Nejlepších 22 hráčů Evropy; nejlepších 16 hráčů Severní Ameriky; nejlepších 8 hráčů Latinské Ameriky a Mexika a nejlepších 8 hráčů Asie a Oceanie + několik hráčů z Japonska postupují rovnou do druhého dne a nemusí tedy zkoušet štěstí v Day 1 turnaji. A nejen to. Tito TOP hráči, kteří si umístění v TOP hráčích svého kontinentu museli tvrdě vybojovat za celý rok, mají za své úsilí ještě navíc bonus v podobě placené cesty a ubytování v luxusním hotelu. K těmto nejlepším hráčům světa se přidají postupující z Day 1 Mistrovství světa a společně utvoří turnaj, kde se hraje už o titul mistra světa. Jak už bylo napsáno výše, tak z hlediska konkurence je to nejtěžší turnaj. Koncentrace výborných hráčů je tak vysoká, že téměř každé kolo hrajete s hráčem, o kterém jste už někdy slyšeli. Na normálních velkých turnajích typu regionals s TOP hráči hrajete méně často, protože je turnaj promíchaný i s casual hráči, kteří nehrají příliš často. Tito casual hráči se ale do tohoto turnaje nedostanou, a tak Day 2 mistrovství světa je bezesporu nejtěžší turnaj na světě. Pokud chcete dosáhnout titulu mistra světa, tak musíte nechat za sebou všechny zvučná jména TOP hráčů světa. Na vítěze celého turnaje čeká příjemná finanční výhra v podobě $25,000 (opět informace ještě nepotvrzená, ale poslední 3 roky zatím tradiční cena za první místo) a navíc i spousta hodnotných cen.
Velkou zvláštností Mistrovství světa je, že je na něm povolena nová edice Sun and Moon - Celestial Storm a bude to první a zároveň poslední velký turnaj ve formátu XY Breakthrough - S&M Celestial Storm. Proto metagame nebude předem známa a o to je turnaj ještě těžší, protože otestuje schopnost hráčů vymyslet úspěšnou strategii do neustálené metagame. Malou výhodu mají Day 2 hráči, protože budou znát přibližné výsledky turnaje Day 1, a tedy jaké balíčky jsou populární. Nicméně turnaj Day 1 skončí večer, a tak už nebude tolik času měnit balíčky. Proto je výhodné mít připraveno více variant a hlavně být obecně nové edice znalý, aby se hráč dokázal po Day 1 správně rozhodnout. Vzhledem k tomu, že jde o největší turnaj na světě, tak zde můžete sehnat i ty nejcennější Pokémon karty na světě a doplnit tak svoji sbírku.
Day 1 i Day 2 turnaj budou vysílány v přímém přenosu na internetu, a tak všichni můžete být u toho a sledovat aktuální dění na Mistrovství světa!
Tento rok je reprezentace pravděpodobně největší v historii Mistrovství světa, a pokud není největší, tak je určitě nejsilnější. Tato sezóna se Čechům a Slovákům náramně vydařila a to napříč všemi kategoriemi a proto máte možnost vidět v akci na Mistrovství světa mnoho našich známých hráčů na streamu.
V kategorii Masters se v TOP22 evropského žebříčku celkem umístilo 5 hráčů z CZ/SK. Jmenovitě Tomáš Just, Miloslav Poslední, já (Martin Janouš), Ondřej Škubal a Kristian Hodas.
Tomáš Just měl tuto sezónu velmi úspěšnou. Podařilo se mu postoupit celkem 3x do TOP8 na Regional Championship, kde 2x prohrál a jednou se dostal do TOP4. K tomu může přidat ještě výborné umístění TOP32 na Latinskoamerickém Internationals. Díky nejenom těmto úspěchům si místo v TOP22 zaslouží.
Miloslav Poslední měl velmi špatný start do sezóny, ale na posledních velkých turnajích sezóny chytil vítěznou vlnu a dostal se do TOP8 téměř na každém z nich (např. druhé místo na Regionals ve Stuttgartu a TOP8 Special Event ve Francii). Aby si pojistil svoje místo v TOP22, tak se Miloslav dokonce rozhodl letět na turnaj do Spojených Arabských Emirátů, kde se mu podařilo turnaj zvítězit a dokonce se dostat do TOP16 Evropy, což mu pravděpodobně zajistí stipendium na další Internationals.
Já (Martin Janouš) osobně jsem neměl, tak silnou sezónu jako ty předešlé, ale podařil se mi zajímavý jev. Bral jsem body na úplně každém velkém turnaji, kterého jsem se tuto sezónu zúčastnil. Bohužel ve většině případů to bylo umístění TOP64. Sice tedy žádné světoborné výsledky, ale body se postupně sečetly, a tak i mně tyto průměrné výsledky a relativně nepovedená sezóna bohatě stačily na umístění v TOP22.
Ondřej Škubal měl velmi dobré výsledky na velkých zahraničních turnajích (např. TOP8 regionals Liverpool, TOP8 Special event Turín a 2x TOP64 na Internationals). Bohužel se mu ale příliš nedařilo na League Cupech, kde se často velmi trápil a mnohokrát prohrál v TOP8. Avšak i přes tuto bodovou ztrátu (kterou kompenzoval dobrými výsledky na Regionals a Special Eventech) se mu podařilo udržet se v TOP22, a tak i jemu právem náleží vstup do Day 2 na Mistrovství světa.
Poslední hráč, který se umístil v TOP22, z CZ/SK hráčů v kategorii Masters, je Kristián Hodas. Stejně jako Miloslav Poslední měl velmi slabý start sezóny, ale velmi silný konec. Umístil se v TOP16 na Regionals v Lipsku, TOP4 na Special Eventu ve Francii a poté si doletěl do Dubaje pro pojistku svého místa v TOP22. Kristián je vůbec první hráč ze Slovenska, kterému se podařilo vůbec poprvé dostat do TOP22 Evropy a za to zaslouží velký obdiv!
Co se týče Day 1, tak se podařilo získat pozvánku celkem 8 masterům z České republiky a 3 hráčům ze Slovenska. Bohužel mnozí z těchto hráčů se Mistrovství světa nezúčastní. Day 1 budou hrát pouze Phong Nguyen a Miloslav Suchánek z České republiky a Juraj Schrojf ze Slovenska. O své účasti ještě uvažuje Rastislav Turčan ze Slovenska, takže při maximální počtu budou hrát 4 hráči z CZ/SK Day 1.
Kategorie Seniors bude mít CZ/SK řad 3 účastníky v Day 2 a žádného zástupce v Day 1. Štěpán Suchánek a Vojta Tvrdík z České republiky a Jakub Skalák ze Slovenska. Pro Jakuba to bude vůbec první Mistrovství světa, a tak bude velmi zajímavé sledovat, jak se s tíhou těžkého turnaje popere. Naproti tomu Štěpán a Vojta jsou ostřílení hráči, kteří nebudou hrát Mistrovství světa poprvé, a tak bude záležet v jejich případě hlavně na přípravě.
Kategorie Juniors bude mít celkem 4 účastníky v Day 2 z CZ/SK. Z České republiky jednoho zástupce (Long Le) a ze Slovenska 3 zástupce (Šimon Belanyi, Adam Polák a Patrik Polák). Nutno podotknout, že speciálně junioři ze Slovenska momentálně dominují evropským turnajům. Adam Polák se např. umístil na prvním místě na Regionals v Sheffieldu nebo skončil druhý na Regionals ve Stuttgartu. Šimon Belanyi je momentálně ve velmi dobré formě před Mistrovstvím světa, protože se mu dokázalo podařit skončit druhý na prvním velkém turnaji sezóny (Special Event Valencie). Osobně si myslím, že junioři ze Slovenska mají letos na to uhrát velice dobrý výsledek a troufal bych si říct, že pokud při nich bude stát i trochu toho hráčského štěstí, tak se klidně jeden z nich může stát novým juniorským mistrem světa!
Jak vidíte, tak je zástup hráčů z CZ/SK opravdu velký, a tak si myslím, že velký úspěch visí ve vzduchu a já přeji všem, kdo se Mistrovství světa zúčastní hodně štěstí a vy, co budete sledovat dění doma u streamu, tak pořádně fanděte! Budeme to potřebovat!
Martin Janouš
testxxlTESTXXL
03.04.2020 09:05
Pěkné
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
15.10. League Challenge, Funtastic Obchodná 14, Bratislava |
|
19.10. Lille Regionals, Lille Grand Palais, 1 Bd des Cités Unies 59777 Lille France Standard |
|
19.10. League Cup, Boleslawa Limanowskiego 16, Krakow, PL Standard |
|
20.10. Lille Regionals, Lille Grand Palais, 1 Bd des Cités Unies 59777 Lille France Standard |
|
20.10. League Challenge, Bratr. Veverkovych 681, Pardubice, CZ Standard |
|
20.10. League Cup, DEKL, Jeronymova 35/1796, Ceske Budejovice, CZ Standard |
|
20.10. League Challenge, DEKL, Jeronymova 35/1796, ceske Budejovice, CZ Standard |
|
22.10. League Challenge, Roztylská 19, Praha, CZ Standard |
|
25.10. League Challenge, Černý rytíř, Za Poříčskou branou 21, Praha, CZ Standard |
|
25.10. League Challenge, Cardempire, Slovnaftská 102, Bratislava, SK Standard |
|