Reporty z turnajů
Report z mistrovství světa v Pokémon TCG
Zdravím všechny čtenáře Pokémon Guru,
byl jsem požádán o krátký report z mistroství světa v Londýně, které se konalo minulý víkend v anglickém Excelu a které se mi k mému velkému překvapení a potěšení povedlo v hlavní kategorii vyhrát.
Turnaj Mistrovství světa 2022 v Pokémon kartách
Formát mistrovství světa je posledních několik let klasicky na dva hlavní hrací dny, kdy hráči úspěšnější v sezóně mohou přeskočit první hrací den a rovnou hrát 2. den. To se týkalo i mě a první den jsem měl tedy možnost pozorovat, jaké balíčky by mě tak mohly potkat ve dni druhém.
Mistrovství světa je vždy ohromná akce, na které se hraje TCG, VG, Pokémon Go, Pokken a Pokémon Unite. Velmi populární je každoročně samozřejmě také tzv. Pokécenter, kde můžete sehnat mnoho limitovaných produktů, a toto centrum bylo letos opravdu obrovské s velkým množstvím zajímavých produktů.
Měl jsem připravený balíček Arceus/Decidueye/Pikachu, nicméně se první den hrálo o hodně víc Mewtwo než bych čekal, takže to bylo bez jakéhokoliv dark package trošku nebezpečné. Nicméně jsem se pro tento balíček nakonec rozhodl, temné energie ani Crobata VMax nepřidával a po 5 hodinách spánku se vydal vstříc druhému hracímu dni.
Tady je list, co jsem hrál:
Průběh turnaje Mistrovství světa 2022 Pokémon TCG
První kolo – Fabien Pujol – Palkia/Jolteon W
Míla a spol se rozhodli hrát zajímavý turbo balíček, který porážel Inteleon balíčky a sám o sobě útočil Palkií. Nicméně já to do nich měl celkem jednoduché a i přes to, že jsem byl dost nevyspalý, a hrál první kolo extrémně špatně, podařilo se mi celkem rychle vyhrát. Balíček nehrál Zigzagoona, takže i když jde Pikachu druhý a soupeř má full bench, tak to nemá jednoduché.
Druhé kolo – Takuya Hasegawa – Arceus/Inteleon W
Soupeř ve druhém kole hrál Arceuse bez Dunsparce, takže i kdybych ho nelocknul Pathem, tak by si asi moc neškrtl.
Třetí kolo – Peter Lo – Palkia/Inteleon W
Tohle bylo zajímavé kolo. Soupeř postoupil z day 1, takže jsem měl informace o jeho balíku. Otočil Sobbla a já věděl, že mám nejspíš dostat do hry Pikachu a ne Decinku. První hru jsem rychle vyhrál, ale ve druhé se to začalo komplikovat, měl jsem smůlu a zůstal jsem pouze s malým Pikachuem se 3 energiemi a musel zahrát Fly. Povedlo se, vzal jsem 2 odměny a do dalšího kola byla moje play položit Arceuse se žlutou a opět zahrát Fly. No hru jsem nakonec díky těmto dvěma flipům vyhrál a posunul se na 3-0.
Čtvrté kolo – Isaiah Bradner – Palkia/Inteleon T
Isaiah je člověk, kterého znám od své top 8 z LAIC s Florgesem, ale nikdy jsem s ním nehrál. Letos měl velmi dobré výsledky, vč. Top 8 EUIC a TOP 2 NAIC. V Palkia match upu je celkem zajímavé, že proti 1 VIP Pass buildu jste dost favored, i když nezačínáte. Nicméně 4 VIP Pass build není pro Pika nic snadného porazit. Je to tak 50 na 50, kdo ví jestli.
První hra se táhla ve stylu nic nemám on má všechno, tak jsem za chvíli prohrál. Druhou hru jsem vyhrál. Třetí hra byla zajímavá, ale protože Isaiah začínal, měl jsem šance horší. V závěru hry jsem zahrál play, která od soupeře vyžadovala Horn, aby mohl vyhrát, ten byl ale prized, a tak jsme se dostali do situace, kdy padl čas a Isaiah se rozhodl, že je pro něj lepší ustoupit a remizovat. Byl jsem trošku naprdlý, protože v průběhu prvních dvou her soupeř míchal až možná moc precizně a kvůli tomu se hry nedokončily. Nakonec to ale vlastně bylo jedno.
Páteo kolo – Takuya Baba – Palkia/Inteleon W
Šesté kolo – Haru Nishikawa – Palkia/Inteleon W
Další dvě kola jsem hrál s Japonci, co oba hráli Palkie s Inteleonem. Přišlo mi, že ani jeden z nich moc nevěděl, jak proti mně hrát, měl jsem několikrát pocit, že mohli jejich kola zahrát lépe, protože s Inteleon balíčkem, když máte po svém kole board Inteleon Sobble Sobble bez jediného zahraného Netu, tak to je celkem zvláštní... V jedné hře jsem se dostal do situace, kdy jsem musel obehrávat potenciální Zigzagoon + Quick Shooting, protože v dnešní době nevíte, co ta Palkia může hrát, tak to dělejte taky (nejúspěšnější Palkia list na turnaji hrál jak Zigzagoona, tak Quick Shooting).
Sedmé kolo – Miloslav Poslední – Palkia/Jolteon W
Je to zvláštní pocit potkat se na mistrovství světa na druhém stole s hráčem z Česka v pozdější fázi turnaje. Míla hrál stejných 60 jako Fabien z prvního kola, takže jsem to do něj měl zase dobré a nakonec jsem vyhrál.
Osmé kolo – Andrew Estrada – Palkia/Inteleon T
V osmém kole jsem si dával ID. Turnaj se hrál jako swiss + asymetrická topka, takže jsem si se skóre 6-0-2 byl jistý, že půjdu přímo do top 8. Nakonec nás postoupilo pouze 9.
TOP 8 – André Chiasson – Mew
Do topky jsem dostal zajímavého soupeře a těžký match up. Nehrál jsem nic temného, takže jediný můj win con byl Path to the Peak a že soupeř ztratí jedno nebo dvě kola. Všechny moje zápasy z topky se dají najít na twitchi a youtube, takže pro podrobnosti se můžete podívat tam. Každopádně jsem vyhrál coinflip, soupeř prizenul obě Meloetty a to mi dalo dostatek času na to být rychlejší a vzít první 6 prize. Soupeř musel položit 4 Mewy, což byly lehké 2 prizy pro mého Arceuse i s DTE. Druhou hru jsem prohrál, soupeř měl všechno a já nic moc. No a třetí hru jsem začal s Decinkou a Bidoofem, soupeř s Meloettou. Tak jsem si říkal ajaj. Přiložil jsem hnědou na Decinku, položil Peak a čekal. No a soupeč Cram tails. A vyhrál jsem. Kdyby byl heads tak jsem s největší pravděpodobností hned vyřazený.
https://www.youtube.com/watch?v=VE-XFnMAb9E&ab_channel=Balthazar%27sPkmns
Top 4 – Ryota Ishiyama – ADP/Jolteon
No a stalo se, že jako poslední tři hráči v turnaji zůstali 3 Pikachu hráči. Je zajímavé, jak jednotlivý hráči můžou mít odlišné cesty do semifinále, odlišné testovací skupiny, ale nakonec se setkají téměř na konci s exekucí stejného nápadu. Nicméně čistou náhodou jsem měl do tohoto „mirroru“ výhodou v podobě Bibarela.
S Ryotou jsem měl určitě těžší zápas než můj finálový s Daichim. První hru jsem vyhrál rychle, druhou jsem také vyhrával, ale dostal jsem Fly od malého Pikachu do mého Pikachu a najednou jsem na tom byl hrozně špatně a druhou hru jsem nakonec prohrál. Ve třetí hře jsem prizenul oba malý bobry a měl jsem jedno kolo na topdeck, který teda přišel no a dostal jsem ještě šanci hrát. A jak to tak bývá, když soupeř nehraje Bibarela, můj balíček byl nakonec stabilnější a podařilo se mu tu menší výhodou využít. Dostali jsme se do situace, kdy jsem mohl jít Fly na fifty fifty, že postoupím do finále, nebo jít Max Balón s tím, že kolo předtím toho soupeř moc nezahrál a už měl v hrobě hodně energií. Rozhodl jsem se pro variantu bez kostky a nakonec to vyšlo, ale jak moc těsné to bylo, se můžete podívat zde.
https://www.youtube.com/watch?v=eendFOT_C3I&t=2s&ab_channel=Balthazar%27sPkmns
Finále – Daichi Shimada – ADP/Jolteon
Se soupeřem jsme si povídali v zákulisí před hrou, přeci jenom sdílet s někým finále mistrovství světa je jedinečný zážitek. Hru jsem sice začal, nicméně jsem ihned dostal Trinity Charge na soupeřovu Decinku, takže to bylo jako kdybych coin flip prohrál. Obě hry vypadaly příšerně, ale v závěru se vždy ukázala výhoda mého Bibarela, protože soupeř mnoho kol missnul Bosse. A tak jsem dokázal i otočit, když jsem prohrával o 4 prizy.
https://www.youtube.com/watch?v=luQ81QbXoX8&ab_channel=Balthazar%27sPkmns
No a tak se dostáváme na závěr reportu. Máme druhého mistra světa, máme druhého Ondřeje mistra světa :D. Čeká mě náročná sezóna, řekl jsem si, že oblítám a objezdím všechny turnaje, co jen půjdou. Snad se podívám konečně i do té Austrálie.. No a příští rok – Yokohama!
Turnaj byl skvělý, atmosféra úžasná. Kluci z Japonska hrozně milí, lepší soupeře jsem si přát nemohl. Československá crew nejlepší.
Děkuju všem, co mi v průběhu těch pár dní fandili, a co se mnou tyhle momenty sdíleli a byli tu pro mě.
Tak třeba se uvidíme na některém ze zahraničních turnajů. 😊
Ondřej Škubal
Přečtěte si naše další články:
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.